RUFA SPORT

RUFA SPORT na štarte FIA ERC v Rzeszowe 2016

Slovenský RUFA SPORT Team sa Rajdu Rzeszowski zúčastňuje pravidelne každý rok. Dôvodom je „domáca príslušnosť“ jazdca, rodáka z Rzeszowa, Grzegorza Grzyba.

RUFA SPORT

Podujatie Rajd Rzeszowski prvýkrát odštartovalo v roku 1970. Potom sa v kalendári rally objavovalo viac menej sporadicky, až prišiel rok 1999. Odvtedy je Rajd Rzeszowski pravidelným podujatím započítavaným do poľských rally majstrovstiev. Počas niektorých rokov sa stalo toto podujatie jedným z tých, ktoré sa započítavali aj do nášho, slovenského rally majstrovstva. Rajd Rzeszowski oslávi v roku 2016 dvadsiate piate výročie. Akosi symbolicky, práve v rámci tohto 25.výročia dostal Rajd Rzeszowski možnosť zapojiť sa do seriálu FIA ERC Majstrovstiev Európy v rally.

RUFA SPORT

„Som naozaj rád, že Rajd Rzeszowski 2016 sa zaradil do rodiny FIA ERC. Náš RUFA SPORT Team v podstate od jeho vzniku reprezentuje v rally aute práve rodák z Rzeszowa, Grzegorz Grzyb. Aj vďaka tomuto spojeniu práve v tomto poľskom meste máme veľmi veľa kamarátov a známych, ako aj rally fanúšikov. Naše súťažné auto prešlo po neúspešne Rallye Tatry kompletnou kontrolou, po ktorej sme ho otestovali počas dvoch dní v okolí Rzeszowa. Tak ako v rokoch minulých, aj teraz bude RUFA SPORT Team reprezentovať posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla na Forde Fiesta R5. S touto dvojicou sa RUFA SPORT stal už štyrikrát absolútnym Majstrom Slovenska v rally. Grzegorz s Robertom sú navyše niekoľkonásobnými víťazmi Rajdu Rzeszowski a pevne verím, že sa im aj v tomto roku bude, na pre Grzegorza domácich tratiach dariť. Bolo by to fajn, keďže podujatie je započítavané aj do poľského šampionátu, v ktorom Grzegorzovi s Robertom patrí v priebežnom poradí vedúca priečka,“ povedal Ľubomír Kleman pred podujatím Rajd Rzeszowski 2016.

RUFA SPORT

25.Rajd Rzeszowski 2016 odštartuje v dňoch 4. – 6.8.2016 ako jedno z podujatí zaradených do seriálu FIA ERC. Štart súťaže je plánovaná na štvrtok (4.8.2016) o 17:00 hodine. Meno víťaza tejto súťaže sa dozvieme v sobotu (6.8.2016) tesne pred trištvrte na šesť podvečer.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár