KL Racing

KL Racing s Kukučkom, Tomaštíkom a Cireňom aj do Lubeníka

Aj v rámci štvrtého kola slovenského rally šampionátu, na Raly Lubeník, vytiahne na súperov KL Racing Rally Team ťažký kaliber vo forme vozidiel špecifikácie WRC a R5.

KL Racing

Počas druhej polovice tretieho kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2016, ktoré sa konalo v Poprade, predvádzal Tomáš Kukučka navigovaný Petrom Vejačkom, že Škoda Fabia R5 je to pravé auto, s ktorým dokáže konkurovať časmi aj najrýchlejším jazdcom. Škoda drobnej technickej poruchy v úvode súťaže, napriek tomu to Tomáš s Petrom dotiahli na šieste miesto absolútneho poradia. To, ako sa im bude dariť na VIII. Rally Lubeník, budeme mať možnosť sledovať už počas piatka a soboty.

KL Racing

Rovnako stúpajúcu tendenciu, vrcholiacu piatym miestom absolútneho poradia predviedla v Poprade aj dvojica Jaromír Tomaštík – Róbert Baran spoločne s vozidlom Subaru Impreza WRC. V Lubeníku však bude pre Jaromíra viac menej všetko nové, keďže na tomto podujatí ešte spoločne s Robom neštartovali.

Posledným jazdcom účinkujúcim vo farbách KL Racing Rally Teamu, ktorý sa divákom v Lubeníku predstaví, bude Pavol Cireň, ktorému patrilo v Poprade tretie miesto v triede 8. Pre Paľa Cireňa je to do Lubeníka, z domácej Revúcej, naozaj čoby kameňom dohodil a tunajšie rally trasy pozná snáď aj naspamäť. Napriek tomu bude musieť Paľo poriadne šliapať na plynový pedál, keďže konkurencia hlavne domácich jazdcov je v tried 8 poriadna.

KL Racing

„Do Lubeníka na rally chodíme veľmi radi. Táto súťaž je kompaktná, z testu na test sú iba krátke prejazdy, čo robí súťaž naozaj zaujímavou. O tom, že merané úseky dokážu poriadne preveriť prípravu jdnotlivých posádok ani hovoriť nemusíme, už sa tu o tom v minulosti presvedčili aj naši chalani. Verím však, že v tomto roku sa im rôzne výlety mimo trať budú vyhýbať a technika bude poslúchať. Bude to určite nádherná súťaž, veď aj konkurencia sa tu zbehla poriadna. Máme sa na čo tešiť,“ zhodnotil manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár