XIQIO Racing

Tretie miesto na Rally Lubeník po špičkovom výkone pre XIQIO Racing

Krásny výkon, okorenený tretím miestom absolútneho poradia, predviedla na Rally Lubeník posádka XIQIO Racing Teamu,Tomáš Ondrej – Adam Gömöri jazdiaca na Škode Fabia WRC.

XIQIO Racing

XIQIO Racing Team štartom na Rally Lubeník zavŕšil niekoľkotýždňový kolotoč pretekov, v rámci ktorých získal vďaka špičkovým výkonom Tomáša Ondreja, ale aj Adama Gömöriho množstvo ocenení a zaslúžených víťazstiev. V tomto duchu pokračovali Tomáš s Adamom aj v Lubeníku, kde im už od štartu patrili vrcholné priečky absolútneho poradia. Vďaka výbornému výkonu nakoniec obsadili tretie miesto na VIII. Rally Lubeník 2016.

XIQIO Racing

„Súťaž bola naozaj super. Organizátor oproti minulosti upravil trate, ktoré boli nádherné, ale aj neskutočne rýchle. Už od začiatku nám však bolo jasné, že tu budú mať prevahu vozidlá špecifikácie R5, ktoré síce nemajú takú maximálku ako naše WRC, ale sú podvozkovo oveľa novšie. Na začiatku som mal dojem, že sme začali volnejšie, ale potom keď som zatiahol, som zistil, že robíme rovnaké časy. Z toho vyplýva, že s naším autom sa už viac nedalo a išli sme maximum čo bolo možné. Trikrát sme išli tie isté rýchlostky v desatine, čo aj mňa prekvapilo a dokázalo, že sme nemali už kde zrýchliť. Som rád, že sa nám podarilo dojazdiť na treťom mieste v naozaj veľmi silnej konkurencii,“ povedal Tomáš Ondrej v cieli súťaže.

XIQIO Racing

Spokojnosťou doslova priadol aj manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Po víťazstve na Rallye Tatry som veril, že Tomi s Adamom dokážu bojovať aj v Lubeníku o pódium a moja predtucha sa naplnila. Jazdilo sa neskutočne rýchle, ale chalani tozvládli na jedničku s hviezdičkou, za čo im patrí moja vďaka. Tak isto som vďačný aj mechanikom za prípravu auta a partnerom nášho tímu za podporu. Lepšie to už nešlo, o čom hovoria aj dosahované časy.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár