Maťo Homola

Maťo Homola sa po letnej prestávke predstaví tento víkend v Thajsku

Seriál TCR International Series sa dostáva do svojej záverečnej časti, ktorá zahŕňa 4 pretekárske víkendy v Ázii. Maťo Homola, aktuálne na 5. mieste v priebežnom hodnotení, bude bojovať už tento víkend v Thajsku na okruhu Chang International Circuit Buriram, ktorý je prvou zástavkou seriálu v tejto časti sveta.

Maťo Homola


Veľmi dobre rozbehnutá sezóna sa pre mladého slovenského pretekára dostáva do svojej záverečnej časti. Pred nami sú posledné štyri víkendy, kedy sa po pretekoch v thajskom Burirame seriál presúva do Singapuru a do Malajzie, kde budú obidva víkendy súčasťou kráľovnej motoršportu – Formule 1. Záverečný víkend čaká Maťa v polovici novembra, na dramatickom mestskom okruhu v Macau.

Maťo sa nachádza aktuálne na 5. priečke v celkovom hodnotení seriálu TCR International Series so stratou len 23 bodov na prvého pretekára, čo pri teoretickom maximálnom zisku 220 bodov, ktoré sú ešte v hre, skutočne nič neznamená.

Maťo Homola

„Po dlhej, takmer dvojmesačnej prestávke sa už neviem dočkať, kedy si opäť sadnem do môjho pretekárskeho SEATu. Trať v Burirame sa mi páči, sledoval som onboardy a rovnako som si ju skúšal aj na pretekárskom simulátore. Má veľa rýchlych zákrut v dobrom rytme, ktoré mi vždy išli, takže sa veľmi teším. Uvidíme však, aká bude realita a rovnako, ako bude vyzerať počasie, keďže v Thajsku je aktuálne monzúnové obdobie. V piatok nás čaká ešte jeden testovací deň, vďaka ktorému budem môcť spoznať trať podstatne detailnejšie.“

4,554 km dlhý okruh Chang International Circuit bol dokončený len na konci roku 2014 a už stihol hostiť aj preteky seriálu WTCC aj TCR International Series v roku 2015. Za jeho návrhom stál nemecký inžinier Hermann Tilke, ktorého úlohou bolo postaviť trať tak, aby bola takmer celá viditeľná z hlavnej tribúny, čo sa mu podarilo.

Maťo Homola

Preteky môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:30.

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár