Jantár Team, Ján Miloň

Predposledné preteky sezóny z pohľadu Jána Miloňa

Ján Miloň, Jantár Team a Škoda Fabia WRC prežili predposledné preteky slovenskej kopcovej sezóny. Tie sa konali na Ostrej Lúke pri Zvolene.

Jantár Team, Ján Miloň

Trať o dĺžke dvetisíc šesťstopäťdesiat metrov, množstvo zákrut, ale aj neskutočne krásne a horúce počasie. To všetko čakalo nielen Jána Miloňa, ale aj ďalšiu päťdesiatku jazdcov počas posledného augustového víkendu na Ostrej Lúke pri Zvolene, kde sa konalo predposledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2016.

V sobotu, hlavne prvá súťažná jazda Jankovi nevyšla presne podľa jeho želania. Už krátko po štarte začalo auto štrajkovať a motor sem, tam vynechával. Vďaka krátkosti tunajšej pretekárskej trate strata každej desatinky sa nahrádza veľmi ťažko. Napriek tomu v prestávke medzi dvojicou súťažných jázd mechanici Škodu Fabia WRC opravili a Ján Miloň tak mohol stratený čas aspoň z časti dohnať. Napriek tomu „svietil“ vo výsledkoch iba na šiestom mieste absolútneho poradia. V skupine E1 a triede E1 nad dva litre z toho nakoniec bolo štvrté miesto.

Jantár Team, Ján Miloň

„Auto hneď, iba pár metrov po štarte pri dosiahnutí plného výkonu začalo vynechávať. Keď som ubral, začal ísť motor normálne, čiže celý kopec som išiel iba na štvorku a päťku. Vtedy všetko fungovalo dobre. Takto sa čas medzi najrýchlejšími nedal dosiahnuť. V servise mechanici vymenili sviečky a skontrolovali celé auto. V druhej jazde všetko fungovalo ako malo a ja som sa snažil dobehnúť stratu. Niečo sa podarilo, niečo nie,“ opísal technický problém Ján Miloň v sobotu po druhej súťažnej jazde.

V nedeľu Škoda Fabia WRC, ale aj jej jazdec fungovali perfektne, výsledkom čoho bolo štvrté miesto absolútneho poradia, ale aj tretie v skupine, či triede.

Jantár Team, Ján Miloň

„Nedeľa bola fantastická. V podstate by som povedal, že aj celý víkend, nebyť tej drobnej poruchy v sobotu. Rozhodovať o konečnom poradí sa aj tak bude až o mesiac v Korzyne,“ doplnil v nedeľu Ján Miloň.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár