RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom dokonale ovládli Setkání mistrů 2016

Slovenský RUFA SPORT spoločne s Grzegorzom Grzybom a Škodou Fabia R5 sa stali absolútnymi víťazmi Setkání mistrů 2016 v Sosnovej.

RUFA SPORT

Tradičné podujatie, na ktorom sa stretávajú najlepší automobiloví jazdci z Čiech, Slovenska, ale aj zahraničia sa konalo už tradične v Global Assistance Racing Arene v Sosnovej. Divákom sa malo podľa zoznamu prihlásených predstaviť celkovo štyridsaťtri jazdcov. Osobnosťami tohto ročníku sa mali stať aj legendy svetového rally športu, Fíni Markku Alén a Markus Grönholm, čiže bývalý majstri sveta v rally. Zatiaľ čo Markku Alén do Sosnovej, rovnako ako v minulom roku dorazil, Markus Grönholm utrpel pred podujatím v Českej republike na obdobnej akcii vo Švédsku úraz, ktorý mu znemožnil prísť do Sosnovej.

RUFA SPORT

Napriek tomu diváci mali možnosť sledovať počas dvojdňovej akcie neskutočne vyrovnané súboje, ktoré, ako je tomu na Setkání mistrů sa konali na súbežnej trati, v tomto roku však jazdci išli na nej proti sebe. Už od úvodu šou dosahoval najrýchlejšie časy Grzegorz Grzyb, ktorý pre toto podujatie volil Škodu Fabia R5 z dielní slovenského MM Rally Teamu, čiže technikou s ktorou sa už predstavil divákom v Poľsku, ale aj v rámci minulotýždňovej KESKOMOBILE AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU. Po výbornom výkone v semifinálových, ale aj finálových jazdách sa mu nakoniec podarilo v rámci Setkání mistrů 2016 zvíťaziť v kategórii rally, aj absolútne, ktoré po čistej a rýchlej jazde v superfinále proti buggy technike opäť vyhral.

RUFA SPORT

„Bolo to výborné podujatie, ktoré sa Grzegorzovi podarilo prvýkrát v histórii absolútne vyhrať. Prepísal tak históriu v Sosnovej, keď prvýkrát vyhral s technikou R5. V sobotu, v daždivom a studenom počasí navyše povozil aj niektorých našich partnerov a kamarátov. V nedeľu už od prvých rozjázd dominoval najrýchlejšími časmi celému štartovému polu. Som nesmierne šťastný, podarilo sa nám opäť prepísať históriu, keď sa nášmu RUFA SPORT Teamu podarilo zvíťaziť absolútne v histórii. Moja vďaka patrí samozrejme Grzegorzovi, ale aj tímu MM Rally Team za špičkovo pripravenú Škodu Fabia R5 a samozrejme aj partnerom nášho RUFA SPORT Teamu, fanúšikom a vlastne všetkým, ktorí nám umožnili štartovať na tomto podujatí a držali nám palce,“ povedal spokojný manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team FB

Pridaj komentár