Maťo Homola

Maťo Homola – TCR Macao – preteky

Dramatický záver seriálu TCR pre Maťa Homolu v Macau

Po neustálom zlepšovaní, ktoré prichádzalo s každým ďalším výjazdom na trať, žiaľ prišlo v prvých pretekoch trpké precitnutie, keď bol Maťo pri predbiehacom manévri vytlačený do bariér v tretej zákrute 4. kola prvých pretekov.

Maťo Homola

Po dramatickom začiatku prvých pretekov, kedy hneď v prvej zákrute došlo ku kolízii 3 vozidiel, v zákrute Mandarin vypadol Morbidelli a pár zákrut neskôr ďalší jazdec, došlo na safety car a hneď aj červené vlajky. Maťo sa po výbornom štarte prepracoval z 9. miesta až na 6. miesto, z ktorého aj schádzal do boxov. Odpratanie vozidiel trvalo relatívne dlho a v momente, kedy došlo k reštartu pretekov zostávalo do konca len menej, ako 5 minút.

Maťo Homola

Nash tento víkend nemal práve ideálnu rýchlosť, hneď po reštarte pretekov ho predbehol Borković a Maťo Homola chcel rovnako využiť príležitosť. „Po výjazde z druhej zákruty som bol na vonkajšej strane, čo využil Oriola a dostal sa hneď za Nasha. Ja som išiel za Borkovića, využil jeho slip stream a dokonca som sa dostal kúsok pred Nasha, ale nemal som sa kam zaradiť, keďže aj za ním aj pred ním bolo auto. Do tejto zákruty sa dve autá vedľa seba zmestia, žiaľ Nash mi nenechal miesto. Ja som sa snažil nijako sa na neho netlačiť a mohli sme sa tam komfortne dostať obaja,“ povedal po pretekoch Maťo.

Maťo Homola

Maťo skončil v ochranných bariérach, následne doňho ešte narazili ďalšie autá a preteky boli opäť zastavené. Žiaľ, Maťove auto nebolo možné opraviť a nepodarilo sa mu nastúpiť do druhých pretekov. Za prvé preteky bolo nakoniec udelených len 50% bodov, keďže po naplnení časového limitu nemali jazdci odjazdených viac ako 75% kôl.

Maťo Homola

Táto nehoda zmarila Maťove nádeje na vylepšenie umiestnenia v celkovom hodnotení šampionátu. Vďaka tomu, že ani pri jedných pretekoch neboli rozdávané plné body, ale len polovičné, si Maťo udržal 5. priečku. Je dôležité spomenúť, že aj Macao je trať, na ktorej je Maťo po prvýkrát, zatiaľ čo väčšina jazdcov vpredu tu už minimálne raz bola, no napriek tomu s nimi Maťo dokáže bez problémov držať tempo.

Maťo Homola

Maťo však hodnotí celú sezónu pozitívne: „Samozrejme, že ma dnešok mrzí, no keď sa pozriem spätne na celý rok, tak som spokojný. Určite sú veci, ktoré je možné vylepšiť, možno som niečo mohol spraviť inak, ale dokázal som, že aj v takto veľkom seriáli mám svoje miesto a teším sa už teraz na ďalšiu sezónu!“

Maťo Homola

Preteky si môžete pozrieť zo záznamu na YouTube kanáli TCR TV, facebook stránke TCR International Series, prípadne na www.tcr-series.tv a so slovenským komentárom dnes večer na Dvojke RTVS o 22:50.

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár