Drotár

Drotár s Bánocim na strahovskej rally-spartakiáde

Legendárna dvojica Igor Drotár/Vlado Bánoci si s historickou Škodou Fabia WRC vyjazdili pekné umiestnenia na skrátenom Pražskom rallyšprinte. Okolie strahovského štadióna uplynulý víkend rozozvučali motory špičkovej rally techniky.

Drotár

Igor Drotár spolu s Vladom Bánocim pravidelne navštevujú tento jednodňový šprint okolo historického štadióna na Strahove (dejiska napríklad socialistických Spartakiád). Žiaľ, toto nedávne podujatie musel organizátor skrátiť kvôli nešťastnému pádu jedného z divákov, s tragickým koncom (bez súvisu so samotnými jazdami). Pražský rallyšprint však každoročne nachádza všeobecnú priazeň tímov aj divákov. Je to dobre a bezpečne organizované športové podujatie plné skvelej techniky, výborných jazdcov a športových výkonov. Z 53 klasifikovaých posádok skončili Drotár/Bánoci na 12. mieste celkovo a 4. v triede S.

Drotár

Igor Drotár: „Ked som sa pozrel na štartovú listinu, mená a autá, bolo mi jasné, že takýto bohatý rallyšprint tu ešte snáď ani nebol. Bola to pre nás a našu starú osvedčenú Fabiu väčšia výzva. I keď v blízkej dobe príde veľká zmena našej pretekárskej techniky… Trať bola pripravená perfektne a ďakujem usporiadateľovi za dobrú organizáciu. Bolo chladno, no aspoň slnečno a bez vetra, takže sa výborne jazdilo. Auto fungovalo ako malo a s Vladom sa mi šlo opäť veľmi dobre. Ako Slováci a zároveň zahraniční jazdci sme skončili vlastne tretí, takže sme odchádzali s dobrým pocitom. Reprezentovali sme tak nielen Slovensko, ale i našich reklamných partnerov, ktorým aj touto cestou ďakujem za celoročnú spoluprácu. Už tento týždeň odchádzame na klasickú mikulášsku rally v Slušoviciach. Posledné víkendy máme zakaždým nejakú akciu, z čoho mám veľkú radosť. V januári počas zimného pohára rally by sme mali odštartovať už s novou technikou, viac však ešte neprezradím,“ dodáva Igor.

Krátka Mikuláš Zaremba Rally Slušovice je tak na programe už tento víkend, konkrétne v sobotu 10. decembra.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár