RUFA SPORT

RUFA SPORT s Kostkom vyhrali posledné rally podujatie v Slušoviciach

Tomášovi Kostkovi a slovenskému RUFA SPORT Teamu sa podarilo v Slušoviciach dosiahnuť hetrik, čiže zvíťaziť tretíkrát v rade v rámci podujatia Mikuláš Rally. Ak vezmeme v úvahu, že toto je už štvrté víťazstvo na tomto podujatí, jazdca a tím opäť prepísali históriu.

RUFA SPORT

Tohtoročná Mikuláš Rally All – In Antiradary.net, ktorá odštartovala počas uplynulej soboty (10.12.2016) ako posledná česká rally súťaž v tomto roku pritiahla na štart viac ako šesťdesiatku štartujúcich. Medzi nimi samozrejme nechýbal ani slovenský RUFA SPORT Team s posádkou Tomáš Kostka – Ladislav Kučera a vozidlom Ford Focus WRC. Rovnaká posádka, rovnaké vozidlo, rovnaký výsledok. Aj takto by sa zjednodušene dal zhodnotiť výkon mladej moravskej dvojice, ktorá rovnako ako na Slovakia Ringu, či v Prahe, aj tu v Slušoviciach, ovládli hneď po štarte celú súťaž a nakoniec, už po tretíkrát v rade, absolútne ovládli Mikuláš Rally v Slušoviciach. Ak vezmeme v úvahu aj Tomášove víťazstvo z roku 2011, kedy však nereprezentoval RUFA SPORT Team, jednoznačne na tomto podujatí dominuje.

RUFA SPORT

„Máme za sebou poslednú súťaž tohtoročnej sezóny a ja som nesmierne šťastný, že sa našej posádke podarilo vyhrať. Spoločne sa nám tak podarilo dosiahnuť hetrik, ale zároveň aj prepísať históriu, keď zo siedmych uskutočnených ročníkov patria hneď tri víťazstvá nášmu RUFA SPORT Teamu a Tomášovi. Máme za sebou neskutočný, ba priam fantastický záver sezóny, kde ako vieme sa našim jazdcom podarilo vyhrať absolútne štyri za sebou nasledujúce podujatia. Toto sa ešte žiadnemu tímu na Slovensku, ale aj v Čechách v histórii nepodarilo. Samozrejme, toto by nešlo bez podpora našich partnerov, ale aj obetavosti a šikovnosti posádok a mechanikov, či bez podpory fanúšikov a všetkých blízkych. Za toto im všetkým ďakujem,“ zhodnotil manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Martin Husár

Pridaj komentár