Vlado Hanuš

Hanuš s Pohárom organizátora a siedmym miestom z Vyškova

Druhé kolo tohtoročnej českej rallysprint série konajúce sa vo Vyškove, využila posádka slovenského VH Autoracing Teamu, Vlado Hanuš – Milan Timko na ďalšie zbieranie skúseností s novým Fordom Fiesta R5. Výsledkom bolo siedme miesto absolútneho poradia, ale aj víťazstvo v rámci súťaže Pohár organizátora.

Vlado Hanuš

„Rally Vyškov sme si dali ako náhradu za nedojazdenú Rally Prešov. Každý ostrý kilometer je pre nás dobrý a my sa chceme neustále zlepšovať,“ vysvetlil dôvod účasti na tomto podujatí Vlado Hanuš.

Obhliadky tratí sa vo Vyškove konali síce na mokrých tratiach, samotná súťaž sa však niesla v znamení sucha. Organizátor pre všetkých zúčastnených pripravil náročnú trať, ktorá zahŕňala celkovo deväť meraných úsekov. Tie sa konali na štvorici samostatných úsekoch a boli rozdelené do troch sekcií a na štart sa postavilo viac ako osemdesiat súťažných posádok.

Vlado s Milanom odštartovali do jubilejnej, 25. Rally Vyškov 2017 opatrnejšie. Dôvod bol jednoduchý. Ich cieľ bol odjazdiť čo možno najviac ostrých kilometrov, nazbierať nové skúsenosti a hlavne doviezť Ford Fiesta R5 bez poruchy až do cieľa. Napriek opatrnejšiemu úvodu, postupne Vlado za volantom získaval istotu, čo sa prejavilo aj na dosahovaných časoch v jednotlivých testoch. Výsledkom bolo siedme miesto absolútneho poradia, ale Vlado s Milanom si domov odviezli aj víťaztvo v súťaži Pohár organizátora.

Vlado Hanuš

„Všetko bolo fajn. Súťaž bola dobre pripravená a dostatočne náročná. Fiesta funguje neskutočne, ja sa však stále mám čo učiť. Máme za sebou ďalšiu nádielku ostrých kilometrov a presne to sme potrebovali. Opäť som sa posunul o kus dopredu a už sa tešíme na ďalšie súťaže. Moje poďakovanie patrí všetkým partnerom nášho VH Autoracing Teamu za podporu,“ dodal v cieli Rally Vyškov Vlado Hanuš.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár