Kesko Racing

Kesko Racing v plnej zostave aj na Rallye Tatry

Po nie celkom vydarenej Rally Prešov, ale aj neúčasti na kopcových pretekoch v Košiciach sa počas nadchádzajúceho piatku a soboty predstaví rožňavský Kesko Racing Team v plnej zbroji na Rallye Tatry v Poprade.

Kesko Racing

Najstaršia slovenská rally súťaž v tohtoročnej sezóne trochu mení charakter. Na piatok nepripravil organizátor iba klasický večerný mestský okruh, ale aj dve rýchlostné skúšky, ktoré mu budú napredovať. Okrem toho vysunuté servisné parkovisko bude umiestnené v Dobšinej, čím samotná súťaž naberá viac na atraktivite.

Na štart sa medzi takmer sedemdesiatkou súťažných posádok postaví aj kompletná trojica vozidiel a posádok Kesko Rally Teamu. V doterajších dvoch kolách sa podarilo najviac bodov do záverečného hodnotenia nazbierať posádke bratov Švecových. Kamil s Erikom opäť nastúpia do súťaže s osvedčenou Hondou Civic TypeR, s ktorou počas predchádzajúcich dvoch kôl nazbierali plný počet bodov v rámci triedy 8, kam je ich vozidlo zaradené.

O body v triede 5 zase bude bojovať dvojica vozidiel Seat Leon TDi a ich posádky. Prvou z nich je posádka Juraj Keszi – Ján Šustek, ktorým sa podarilo triedu vyhrať v Rožňave, v Prešove však prišla smola, keď z prvého miesta nasledoval menší výlet mimo trať. Auto žiaľ skončilo bez akýchkoľvek škrabancov zahrabané v blate, pokračovať ďalej sa nedalo.

Kesko Racing

Druhou posádkou, rovnako bojujúcou v triede 5 budú Fero Fusko a Štefan Tököli. Ich v Rožňave zradila v poslednom teste poloos, rovnaká porucha ich postihla aj v Prešove. Smutné je na tejto udalosti to, že až odstúpiť boli nútení až za cieľom poslednej rýchlostnej skúšky. V Poprade ich už snáď uvidíme až na cieľovej rampe.

„Rallye Tatry nikdy nebola ľahká súťaž. V tomto roku bude určite ešte ťažšia, bude tu veľa presunov, v sobotu vysunutý servis v Dobšinej, nové, alebo lepšie povedané staronové trate. Jednoznačne to nebude ľahká súťaž, ale sme na ňu pripravení a radi by sme ju všetci dojazdili až do cieľa. Podľa zoznamu prihlásených nás bude v triede 5 súťažiť proti sebe desať posádok, čo je super,“ zhodnotil za celý Kesko Racng Team jeho jazdec a zároveň manažér Juraj Keszi.

Kesko Racing

Súťaž 44. Rallye Tatry 2017 odštartuje v dňoch 26. – 27.5.2017 ako tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2017. Organizátor pre zúčastnených prichystal trať o celkovej dĺžke viac ako štyristotridsať kilometrov. V nich je započítaných aj viac ako sto ostrých kilometrov, tie sú rozdelené do celkovo deviatich meraných úsekov. Súťaž odštartuje v piatok o 16:18 hodine štartovou rampou a cieľ bude v sobotu od 15:00 hodiny na tom istom mieste.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár