Jantár Team

Najlepší pretekársky víkend Jantár Teamu

Štvrté kolo Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu absolvovala dvojica jazdcov slovenského Jantár Teamu na Morave, v Šternberku. Víkend plný vrtochov počasia nakoniec dopadol lepšie ako plánovali.

Jantár Team

Ján Miloň s vozidlom BMW Z4 GT3 absolvuje v tomto roku kompletný seriál FIA Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Po úvodných štyroch podujatiach mu v priebežnom poradí skupiny GT patrí vedúca priečka. Poďme však k podujatiu Ecce Homo Šternberk.

Štvrté podujatie európskeho šampionátu bolo zároveň aj ďalším kolom Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. O body do oboch šampionátov sa zapojili aj jazdci slovenského Jantár Teamu, Ján Miloň a Jaroslav Dubóczi. Prvému menovanému v tohtoročnej sezóne na európskych tratiach robí spoločnosť vozidlo BMW Z4 GT3 s ktorým sa predstavil aj divákom v Šternberku. Výsledkom bolo druhé miesto v skupine GT, triede GT v rámci FIA European Hill Climb Championship, víťazstvo v triede GT v rámci slovenského šampionátu a tretie miesto absolútne v majstrovstvách Rakúska.

Jantár Team

„Bol to fantastický víkend. Jediné čo nám robilo problémy bolo počasie, ktoré bolo v nedeľu premenlivé, čiže sme stále museli maturovať s pneumatikami. V druhej tréningovej jazde som zabudol prepnúť auto do pretekárskeho režimu, potom už všetko klapalo na jednotku. Prežil som nádherný víkend, kde sa mi podarilo jazdiť časy iba s malým odstupom za Robom Šenkýřom, ktorý však na šternbernskom kopci má snáď viac nacúvané ako ja najazdené. O Robovi hovorím zámerne preto, že je niekoľkonásobný európsky šampión a držiteľ niekoľkých traťových rekordov, čiže Robo bol pre mňa výzvou a akousi mtou, ktorú som chcel dosiahnuť. Tým, že som sa mu dokázal priblížiť na rozdiel jednej sekundy som sa utvrdil v tom, že moja cesta je správna a voľba auta bola rovnako správna. Už sa teším na ďalšie preteky, ktoré sa budú konať v nemeckom Glasbachu o týždeň,“ povedal po pretekoch Ján Miloň.

Jantár Team

Jaroslav Dubóczi, druhý jazdec Jantár Teamu sa divákom predviedol v Šternberku s vozidlom Seat Leon Supercopa. Navyše Jaro na tejto trati štartoval prvýkrát, čiže nikto od neho neočakával nejaké super výkony. Opak však nakoniec bol pravdou a Jaro dojazdil na druhom mieste v triede E1+2000/2WD v rámci slovenského šampionátu a zároveň mu patrilo po pretekoch aj šesťdesiate miesto spomedzi dvesto štartujúcich.

„Nádherná trať, ale aj neskutočná divácka podpora. Je fakt vidieť, že Šternberk pretekmi automobilov do vrchu doslova žije. Ako už aj Janko hovoril dosť nás potrápilo počasie, hlavne v nedeľu pred druhou súťažnou jazdou, keď sa nad Šternberkom prehnala silná búrka. Všetko sme však zvládli a s výsledkom som nadmieru spokojný,“ doplnil Jaroslav Dubóczi.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár