Maťo Homola

Maťo Homola už tento víkend v TCR v Nemecku

Po trojtýždňovej pauze pokračuje Maťo Homola v seriáli TCR International Series na nemeckom okruhu Oschersleben. Po úspechu na rakúskom Salzburgringu, kde dokázal skončiť na 2. mieste v prvých pretekoch a počas víkendu nazbieral viac bodov ako v celom doterajšom priebehu turbulentného ročníka TCR, chce v získavaní bodov pokračovať aj v Nemecku.

Maťo Homola

„Pri mojom poslednom štarte na tomto okruhu som tu vyhral,“ pospomínal na rok 2016 čochvíľa 23-ročný slovenský reprezentant v pretekoch automobilov na okruhu. „Mám preto len tie najlepšie spomienky a verím, že sa mi tu opäť bude dariť. Najmä po tom, čo sme išli veľmi slušne aj na Hungaroringu pred mesiacom. Nečakali sme, že aj na pomalých okruhoch bude naše auto konkurencieschopné. Dúfam, že sa nám s inžiniermi podarí nájsť dobré nastavenie a budeme môcť myslieť na poriadne body. Potrebujeme ich ako soľ, sezóna pokročila a ja sa chcem dostať bližšie k prvej päťke.“

Maťo Homola

Spomínaní inžinieri a mechanici tímu DG Sport Compétition nebudú mať na nastavenie auta podľa pokynov Maťa Homolu príliš veľa času. Víkend TCR International Series na Oscherslebene je totiž nahustený: prvý tréning sa ide až v sobotu ráno o 9:00, druhý nasleduje na poludnie. No už o 15:00 je na programe dvojkolová kvalifikácia, ktorá rozhodne o poradí na štarte oboch nedeľňajších jázd (do druhých pretekov štartuje Top10 z druhej kvalifikácie v opačnom poradí).

Maťo Homola

Kvalifikáciu aj oboje nedeľňajších pretekov so štartom o 12:30 a 14:30 môžu fanúšikovia Maťa Homolu sledovať na webstránkach tcr-series.tv. Športový kanál Sport TV prinesie v nedeľu 9. júla o 18:00 aj záznam oboch jázd.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár