Maťo Homola

Maťo Homola opäť na pole position!

Slovenský reprezentant v medzinárodnej sérii TCR Maťo Homola sa po mesiaci môže opäť tešiť z pole position. Po Salzburgringu v polovici júna opäť bude stáť na najvýhodnejšej štartovej pozícii, no tentoraz do druhých pretekov. V kvalifikácii pretekov TCR International Series na okruhu v nemeckom Oscherslebene skončil na 10. mieste, čo podľa pravidiel a otočení prvej desiatky znamená štart z 1. miesta do druhých pretekov.

Maťo Homola

Jazdec belgického tímu DG Sport Compétition sa so svojim inžinierom snažil nájsť správne nastavenie Astry TCR, čo sa mu aj podarilo. Počas oboch tréningov aj kvalifikácie sa v sobotu pohyboval v prvej desiatke: “Už na Hungaroringu pred troma týždňami sme sa presvedčili, že vieme byť rýchli aj na pomalých tratiach, ktoré nám svojou charakteristikou nevyhovujú,” rozhovoril sa po kvalifikácii Maťo Homola. “Nestačilo to na úplnú špičku, ale to už rozhoduje každý kilogram, ktoré sa ako balast za úspech rozdávajú po každom víkende. Tu sú na tom najlepšie vozidlá VW, pričom Audi sa trápilo a rýchlosť Alfy Romeo zo začiatku roka je už takmer zabudnutá. Aspoň je tá sezóna zaujímavá. A som rád, že nám sa darí napredovať.”

Maťo Homola

V prvej kvalifikácii, predelenej červenými vlajkami po výlete Janssena mimo trať, skončil Maťo na 9. mieste, čo znamenalo postup do druhej kvalifikačnej časti s ďalšími 11 pretekármi. V rozstrelovej 10 minútovke už nebol čas na chyby. Maťo sa dokázal zlepšiť na čas 1:32,191 min a obsadil 10. priečku. V druhej zajtrajšej jazde tak bude stáť na pole position: “Pneumatiky vydržia maximálne dve rýchle kolá. V druhom kole druhej kvalifkácie som urobil chybu, tak som ho vypustil a sústredil sa na ďalšie. No v ňom ma trochu zbrzdil James Nash, ktorý si ma nevšimol v zrkadle. Potom sa mi aj prišiel ospravedlniť, no ďalšie rýchle kolo už nebolo možné. No som spokojný, urobil som maximum, neviem, kde by sa ešte dalo zrýchliť. Teším sa na štart z prvého miesta, kľúčové bude udržať za sebou rýchlu Hondu Colciaga. Hádam sa mi štart vydarí a získam slušnú porciu bodov.”

Maťo Homola

Európska časť sezóny TCR International Series teda vyvrcholí dvomi nedeľňajšími jazdami, ktoré majú štart naplánovaný na 12:30 a 14:30. Siedme z desiatich podujatí TCR môžu diváci a fanúšikovia sledovať na webe tcr-series.tv alebo v zázname na TV Sport 2.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár