Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team smeruje na domácu Európu

Získavanie bodov nielen v rámci domácich majstrovstiev, ale aj európskych. To je cieľ slovenského národného kopcového tímu. Tie ďalšie bude zbierať počas nadchádzajúceho víkendu na Dobšinskom kopci.

Slovak National Hill Climb Team

Organizácia podujatia, následná reprezentácia Slovenska na pretekoch v Maďarsku a hneď na to štart na ďalšom z podujatí zaradenom do Majstrovstiev Európy, ale aj Slovenka pretekov automobilov do vrchu. To je posledný trojtýždňový program jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Poďme sa spoločne pozrieť, kto sa na Dobšinskom kopci 2017 vo farbách bratislavského tímu predstaví.

V prvom rade to bude Jozef Béreš mladší, ktorý spoločne s monopostom Tatuus bude mať opäť zálusk nielen o body v rámci FIA Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, ale aj o slovenské absolútne víťazstvo a navyše o body do českých kopcových majstrovstiev.

Slovak National Hill Climb Team

Hneď za ním sa zdolávať trať s formulou Tatuus Renault vydá Zvolenčan Denis Suja. Pre Denisa, ako kopcového nováčika, bude Dobšinský kopec premiérový a je iba na ňom ako sa mu podarí natrénovať a hlavne si zapamätať sled zákrut na 6810 metrov dlhej trati. Denis je rovnako prihlásený do všetkých troch majstrovstiev ako Ďodi Béreš.

Problémy so zapamätaním si trate v Dobšinej určite nebude mať Miro Čiliak, ktorý spoločne s historickou formulou Metalex MTX 1-06 tunajšie preteky absolvoval nespočetne veľakrát. Tento rok tu bude bojovať nielen o body do slovenských historických majstrovstiev, ale českých a hlavne do FIA Majstrovstiev Európy historických automobilov do vrchu.

Slovak National Hill Climb Team

Okrem tejto trojice, ktorá ako už vieme sa predstaví v otvorených kopcových špeciáloch, sa diváci v Dobšinej môžu tešiť aj na ďalších jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu v uzatvorených, čiže takzvaných plechových vozidlách.

V skupine N, ale aj triede N+3000 si svoje sily s európskou, ale aj domácou konkurenciou zmeria Peter Florek s Mitsubishi Lancer EVO IX.

V rovnakej skupine, iba o triedu nižšie, čiže v N-2000 bude na Dobšinskom kopci bojovať o body aj Peter Kacvinský s Renaultom Clio. Peter pritom bude bojovať iba v rámci slovenských a českých majstrovstiev.

Slovak National Hill Climb Team

Marek Foldi v Dobšinej už rovnako štartoval, ešte v rámci seriálu Slovenský kopcový pohár a zdá sa, že mu tunajší kopec zachutil, keďže tu vlani dosiahol na druhé miesto absolútneho poradia. Teraz sa predstaví spoločne s vozidlom Seat Leon Supercopa v rámci slovenských a českých majstrovstiev.

Petra Ambrúza, ako šéfa Slovak National Hill Climb Teamu sme si zámerne nechali až nakoniec. Peter bude bojovať s vozidlom Vauxhall Vectra ST v rámci troch majstrovstiev, čiže aj FIA ME PAV, aj MSR PAV, aj MČR PAV. Samozrejme jeho Vectra je ako obvykle na európskych podujatiach zaradená do triedy E2-SH -2000.

Slovak National Hill Climb Team

Dobšinský kopec 2017 štartuje v dňoch 21. – 23.7.2017. Podujatie je zaradené do Majstrovstiev Európy, ale aj Slovenska a Českej republiky pretekov automobilov do vrchu 2017. Jazdcov na historických vozidlách tu čakajú okrem súbojov o domáce body navyše aj súboje v rámci Majstrovstiev Európy historických vozidiel. Na sobotu 22.7.2017 sú plánované dve tréningové jazdy a na nedeľu dve „ostré“, čiže súťažné jazdy, ktoré zároveň rozhodnú aj o konečnom umiestnení všetkých súťažiacich.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár