Home / Česko Slovensko / XIQIO Racing smeruje na ME PAV Dobšinský kopec
XIQIO Racing

XIQIO Racing smeruje na ME PAV Dobšinský kopec

Košický XIQIO Racing Team nebude chýbať ani na jedinom slovenskom podujatí zaradenom do seriálu Majstrovstiev Európy a Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2017, na Dobšinskom kopci.

XIQIO Racing

Dvojica jazdcov, dve rozdielne vozidlá, ale aj dve rozdielne triedy v ktorých budú bojovať o ďalšiu porciu bodov. To všetko prichystal XIQIO Racing Team pre priaznivcov pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej.

Pozornosť na 6810 metrov dlhej trati bude, ako tomu bolo už veľakrát v minulosti, pútať Rožňavčan Tomáš „Srnka“ Ondrej. Ten totiž s vozidlom Škoda Fabia WRC dokáže v skupine A, ale aj triede A nad dva litre „dávať“ nielen výborné časy, ale popritom aj poriadne zabávať divákov jazdou „dverami dopredu“. Navyše Srnka trať pretekov na Dobšinskom kopci pozná viac ako dobre a má ju dokonale prečítanú.

XIQIO Racing

Druhým jazdcom, ktorý bude v Dobšinej reprezentovať XIQIO Racing Team je Vranovčan Tomáš Manduľák. Ten síce po Jahodnej a Pezinskej Babe absolvuje iba svoj tretí kopec v živote, treba však povedať, že s Citroënom C2 R2 Max zaradenom na kopcoch do triedy A-1600 sa zžíva s každým odjazdeným kilometrom. A že tých kilometrov nie je málo dokazuje aj fakt, že po poslednom kopcovom podujatí na Pezinskej Babe absolvoval pred pár dňami aj rally súťaž v Lubeníku.

XIQIO Racing

Na podujatí Dobšinský kopec 2017 bude osobne prítomný aj manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Áno, plánujem byť s chlapcami celý víkend na pretekoch. V poslednom období som sa totiž na preteky dostal iba výnimočne, mám totiž veľmi veľa pracovných povinností, ktoré mi túto „zábavu“ zakazujú. Verím, že sa obom jazdcom nášho tímu bude dariť a že po pretekoch nám zase nebude niekto merať rázvor WRC-čka metrom z Lidlu, ako to bolo v minulom roku.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *