Igor Drotár

Igor Drotár po výbornom víkende na Jankovom Vŕšku

Prešovčan Igor Drotár pokračoval v zbieraní bodov do Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) aj na nedávnom Jankovom Vŕšku pri obci Uhrovec.

Igor Drotár

Rodná obec Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka víta každoročne jazdcov a tímy nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Igorovi v triede E1 tak konkurovali napríklad najlepší jazdci Poľska. Za volantom Škody Fabie DTRi si napokon vyjazdil dve druhé miesta v absolútnom hodnotení ako aj v rámci MSR a dve víťazstvá v E1.

Igor Drotár: „Boli to skutočne pekné preteky, a to od organizácie, cez počasie a množstvo fanúšikov. Motory síce trošku ťažko pracovali s horúcim vzduchom, no pre každého to bolo rovnaké. Zišlo sa tu veľa štartujúcich z okolitých krajín a úžasných jazdcov aj z Poľska. Boli to súboje na desatiny sekundy. Nakoniec sa mi podarilo prekonať môj osobný rekord o sekundu. Vyhral som triedu a cítim značné napredovanie, čo ma veľmi teší a povzbudzuje. Energiu dodali určite aj fanúšikovia. Auto išlo bezchybne a keď všetko funguje, je to radosť pretekať. Teraz sa už teším, že sa z obce Ľudovíta Štúra presunieme k jeho frajerke na Ostrú Lúku…“.

Igor Drotár

Igora ešte predtým čaká zaslúžená dovolenka, a to po piatich júlových podujatiach za sebou. Najbližším podujatím je teda MSR PAV na Ostrej Lúke, 26. a 27. augusta.

Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár