Maťo Homola

Maťo Homola v TCR na okruhu Čang v thajskom Burirame

Po takmer dvojmesačnej prestávke bude automobilový pretekár Maťo Homola pokračovať v TCR International Series na Medzinárodnom okruhu Čang v Burirame v Thajsku.

Maťo Homola

Po náročnom leteckom presune z Viedne cez Bangkok sa už náš 23-ročný špičkový pretekár aklimatizoval v exotickej krajine a na štart na tomto okruhu sa teší: „Už vlani som tu jazdil a páčilo sa mi tu. Spomienky som si oživil aspoň cez simulátor,“ poodhalil niečo zo svojej prípravy talentovaný Bratislavčan. „Sú tu dlhé rovinky, tiahle zákruty, to by nášmu autu mohlo vyhovovať. Aj preto som sa sem tešil.“ Do ďalekého Thajska letel už v pondelok, aby zariadil lepšiu aklimatizáciu. „Zistil som, že sa mi oveľa ľahšie podáva dobrý výkon, keď som naplno aklimatizovaný na časový posun. A tak sme sa rozhodli cestovať sem skôr. A dnes už sa cítim perfektne, práve včas pred prvými jazdami v sobotu.“

Maťo Homola

Maťo Homola chce so svojou Astrou, ktorú pripravuje belgický tím DG Sport Compétition, opäť potvrdiť vzrast formy. Veď pred letnou prestávkou predviedol dva parádne výkony v nemeckom Oscherslebene. Bojoval o víťazstvo a celkovo si do hodnotenia pripísal 24 bodov. V priebežnom poradí TCR International Series figuruje na 9. mieste. „Mojou ambíciou je nadviazať na tieto výsledky. Začali sme si s naším autom rozumieť a prejavuje sa to aj na lepších umiestneniach. Z Nemecka si síce veziem ako daň za úspech 10 kg navyše, ale hádam to nebude až taký problém. Som odhodlaný sa pobiť o čo najlepší výsledok.“

Maťo Homola

V sobotu sú na pláne dva polhodinové tréningy o 10:30 a 12:30 (na Slovensku je o 5 hodín menej). Popoludní od 15:30 sa pôjde dvojkolová kvalifikácia, do druhej časti postúpi 12 najrýchlejších jazdcov.

Preteky Medzinárodnej Série TCR sú na programe v nedeľu o 14:30 (9:30 SELČ) a 16:05 (11:05 SELČ). Diváci na Slovensku ich môžu sledovať na facebook a youtube stránkach tcr-series.tv alebo vo vysielaní Sport TV.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár