L Racing

L Racing mieri na Ožďany

Motoristická sezóna národných šampionátov Slovenska sa pomaly, no isto blíži ku svojmu koncu. Pred nami je už tento víkend (23.-24. septembra) posledné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) v Ožďanoch. Svoje výborné pozície v konečnom poradí si prídu potvrdiť aj jazdci profesionálneho tímu L Racing.

L Racing

Oždianske serpentíny pôvodne vypadli z kalendára MSR PAV, no aj vďaka výdatnej podpore tímu L Racing a jeho manažérov Jána a Petra Liptákovcov sa napokon vrátili, a to ako záverečné podujatie sezóny.

Navonok nenápadná obec neďaleko Rimavskej Soboty ponúka síce krátky (2850 m), no miestami zradný kopec. Priebežný zoznam prihlásených stále nie je k dispozícii (!), no L Racing sľúbil účasť Denisa Pavlíka (Peugeot 208 VTi R2), Věroslava Cvrčeka ml. (Škoda Fabia RS2000) a prihlásení sú tiež Ján Lipták (Mini John Cooper Works WRC), Peter Lipták (Mitsubishi Lancer EVO IX), Roman Baran (Mitsubishi Lancer) a špecialista rely Marek Špavelko (Mitsubishi Lancer EVO VI).

L Racing

Podľa aktuálnej predpovede počasia by jazdcov malo privítať už jesenné počasie, s teplotami v rozmedzí od 14 do 19 stupňov Celzia a zatiaľ minimum zrážok.

Víkendový program pozostáva z dvoch samostatne bodovaných dní. Sobota aj nedeľa tak ponúknu po dva voľné tréningy, po ktorých nasledujú dve merané jazdy. Na ich konci sa sčítavajú dosiahnuté časy.

L Racing

Ján Lipták: „Věroslav Cvrček ml. má síce len veľmi matematickú šancu získať titul v triede E1, no svojimi výkonmi nás tento rok skutočne potešil, veď do sezóny vstupoval až neskôr. Náš Denis Pavlík je aktuálne v triede A len 15 bodov za vedúcim Tomášom Ondrejom, a to s autom v nižšej výkonnostnej skupine. Ja, aj Peter sme žiaľ vynechali viacero pretekov, no Ožďany budú pre všetkých príjemným zakončením dlhej kopcovej sezóny. Pridať by sa pod náš stan mali aj Roman Baran a Marek Špavelko.“

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár