Igor Drotár

Igor Drotár majstrom medzi monštrami!

Legenda slovenského automobilového športu Igor Drotár (62) ukončil svoju sezónu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) výborne: Oždianske serpentíny priniesli populárnemu Prešovčanovi absolútne prvenstvo v triede kapotovaných vozidiel E1.

Igor Drotár

Triedy E1 a E1+2000, ktoré Igor vyhral, sa totiž môžu pýšiť vozidlami s výkonmi v rozmedzí 400-600 konských síl a ich monumentálny výkon uložený v ľahkej karosérii púta zraky (a uši) divákov. Tých sa v malebnom prostredí juhu stredného Slovenska zišlo uplynulý víkend opäť dosť. Neodradil ich ani sobotňajší dážď, ktorý na trati Oždianskych serpentín priniesol niekoľko prekvapení. Ako vyzerala sobota – teda dva voľné tréningy a dve merané jazdy, očami Igora Drotára?

„Ožianske serpentíny pribudli v kalendári dodatočne. Po nedávnych pretekoch na Ostrej Lúke som tu už nemohol nič získať, no mohol som ešte niečo stratiť. Bol som druhý absolútne, no na tretiu priečku ma mohol zosadiť Poliak „Dubai“. V triede E1 som už nemal veľmi konkurenta, ak by som však nedokončil preteky, mohlo sa poradie ešte zamiešať. Veril som, že všetko dobre dopadne. Hneď v ranných tréningoch sa objavila porucha a taktiež som zvolil nesprávne obutie. Mechanici chybu našťastie včas opravili a išli sme tak do bojov. Tam sa mi podarilo potvrdiť vedenie v triede E1 víťazstvom. Tréningy aj prvá ostrá jazda sa šli na mokrej trati, čo mi celkom sedelo. Za absolútne prvým Jozefom Bérešom ml. som zaostal o necelú sekundu. V druhej meranej jazde začala pneumatiková lotéria, lebo trať postupne vyschla. Všetci prezuli na suché, okrem mňa… Bolo síce sucho, no dokázal som i tak zajazdiť identický čas – v desatine sekundy – s Bérešom aj Věroslavom Cvrčekom ml. Prinieslo mi to víťazstvo v E1 a druhé miesto absolútne.“

Igor Drotár

Nedeľa sa už šla na suchu, tentokrát však problémy postretli konkurenciu.

Igor Drotár: „V nedeľu som šiel do toho naplno a bez výhovoriek. Zajazdil som dva najrýchlejšie tréningové časy. V prvej ostrej jazde som síce šiel dobre, no bol to len tretí čas, veľmi tesne za druhým Cvrčekom. Mrzí ma, že medzitým vypadol Poliak „Dubai“, ktorý tu bol po prvýkrát a jazdil výborne v našej triede plechových „monštier“ E1. V poslednej jazde žiaľ vypadol aj môj priamy konkurent Cvrček, a to pre poruchu. Zvoľnil som a došiel na druhom mieste absolútne a na prvom v kapotovaných autách. V konečnom poradí šampionátu sa tak nič nezmenilo. Stal som sa majstrom v triede E1 a E1+2000 v náročnej konkurencii. Zároveň som druhý absolútne – napokon proti monopostu sa nedá veľmi pretekať, no Béreš jazdil skvele a k titulu mu srdečne gratulujem. Chcel by som tiež vyzdvihnúť fantastickú jazdu Martina Juhása, ktorý na aute s pohonom jednej nápravy dokázal zajazdiť v nedeľu hneď tretí absolútny čas! Vážim si všetkých spomenutých jazdcov, aj ďalších, sú to všetko skvelí športovci. Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu. Cez zimu určite každý popracuje na svojich autách, aby sme dosahovali ešte lepšie časy a aby nás čakal ďalší zaujímavý rok. Snáď sa mi opäť podarí dosiahnuť nejaký pekný výsledok,“ zakončil Igor Drotár.

Igorova sezóna zďaleka nekončí, veď na programe je ešte záver MSR rely v Košiciach (20.-22.10.) a niekoľko mimosezónnych podujatí.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár