Jedným z najväčších tímov v MSR na Jahodnej bude Slovak National Hill Climb

Presne desať percent z celkového počtu osemdesiat prihlásených jazdcov bude v rámci pretekov Moris Cup Jahodná 2018 štartovať vo farbách Slovak National Hill Climb Team.

Slovak National Hill Climb Team

Bratislavský tím sa tak už pred štartom zapíše do histórie jubilejného 10. ročníka Moris Cup Jahodná 2018 do histórie ako jeden z najväčších tímov pri pohľade na počet jazdcov štartujúcich v MSR PAV. Kto všetko sa predstaví vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Slovak National Hill Climb Team

Ak vezmeme menný zoznam jazdcov tímu a začneme ich predstavovať podľa poradia v akom ich diváci budú postupne sledovať na štarte, tak ako prvý štartovú pozíciu opustí Miro Čiliak na historickej formule Metalex MTX 1-06. Iba tri autá po Mirovi sa pri svojeje premiére na Jahodnej vydá spoznávať tunajšiu trať jediná žena v Slovak National Hill Climb Teame, Anna Ambrúz na Honde Civic TypeR. Aby jej po dojazde nebolo v servisnom parkovisku smutno, už o jedenásť pozícií ďalej bude štartovať jej manžel a zároveň šéf tímu Peter Ambrúz na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX. Aby si trojica, ktorá už medzičasom mohla v servise zahrať aj karty do štvorky, to im umožní už päť vozidiel po Ambrúzovi štartujúci Vlado Hudy na Honde Civic TypeR. Po tomto momente si fanúšikovia Slovak National Hill Climb Teamu môžu takmer desať štartujúcich áut oddýchnuť a potom sledovať jazdu Róberta Šútora a jeho Škody Octavia. Následne o dve autá po ňom sa pri svojej premiére na košických pretekoch automobilov do vrchu vydá spoznávať trať Peter Salon na Seate Leon Supercopa MK1. Do výpočtu jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu nám ostala dvojica, ktorá odštartuje až medzi poslednými štartujúcimi. Bude to najskôr Denis Suja na formule Tatuus FR2000 ako tretí jazdec od konca a hneď za ním sa na trať vydá aj Tomáš Ondrej na monoposte Tatuus PY 012.

Slovak National Hill Climb Team

Preteky Moris Cup Jahodná 2018 sú zaradené do seriálu FIA Historik Hill Climb Championship, ale aj FIA International Hill Climb Cup a ako štvrté a piate kolo do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018 a Majstrovstiev SR pretekov automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje v pretekoch pravidelnosti historických automobilov do vrchu. Počas oboch pretekárskych dní (19. -20.5.2018) sú v pláne vždy dopoludnia dve tréningové jazdy a následne popoludní dvojica súťažných jázd, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení jednotlivých jazdcov.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár