Braňo Mičko šokoval konkurenciu na Jahodnej

Ak úvod sezóny iba zľahka naznačil, že v Braňovi Mičkovi azda drieme nová slovenská kopcová nádej, tak tretie preteky MSR PAV na Jahodnej pri Košiciach sa Dubničana rozhodli poriadne preveriť. Napokon, veď takmer päťkilometrová náročná trať už vystrašila nie jedného pretekára, kým si potykali a teraz sa zastrájala aj Mičkovi.

Braňo Mičko

„Keď som trať prvýkrát prešiel v súťažnom aute, tak som sa celý roztriasol,“ nehanbí sa priznať Braňo. „Tak toto je naozaj nebezpečná trať. Tá neodpustí žiadne chyby a ak chcem niečo vyjazdiť, tak sa ju musím veľmi presne naučiť naspamäť,“ vravel si sám pre seba.

„V sobotu dopoludnia prebehli tréningové jazdy a ja som stále nevedel trafiť ideálnu stopu. Človek si vraví, že štrnásťmetrová trať je dosť široká, no potreboval som celú sobotu, kým sme sa skamarátili,“ opisuje prvý kontakt pretekár Lama Racing tímu. „V prvej súťažnej jazde som sa stratil hneď v prvej zákrute. Vyletel som tam, kde som to nečakal. Kým som to vstrebal a dosiahol znova potrebnú rýchlosť, tak už som bol pomaly v cieli. Čas bol katastrofálny. Pred jazdou sme nastavili tvrdší podvozok, no to sa ukázalo veľmi tuhé. Pred druhou súťažnou jazdou sme teda ubrali asi tri percentá a znova som vyrazil na trať. Teraz som už cítil, ako sa správanie auta úplne zmenilo. Hltalo niektoré nerovnosti, odpustilo nejaké chybičky a skutočne som sa do toho mohol prvýkrát oprieť.“ V cieli záverečnej jazdy prvého dňa potom na Braňa Mička čakalo príjemné prekvapenie. Čas 2:14,945s bol druhým najrýchlejším v triede a v súčte oboch súťažných jázd prvého dňa Mičko skočil na desiatom mieste v absolútnom poradí (klasifikovaných bolo 56 pretekárov)!

Braňo Mičko

„Nechcel som veriť vlastným očiam, keď som uvidel svoj čas. Zažil som asi najväčšiu eufóriu v živote. Vravím si, to ako sa mi podarilo?,“ neskrýval radosť talentovaný Dubničan. Mičko nečakane preskočil v poradí výborného Petra Ambrúza a za majstrom Petrom Jureňom zaostal menej ako dve sekundy! „Bol to úžasný pocit. Na Jahodnú som prišiel s cieľom pokúsiť sa poraziť Petra Ambrúza a ono sa to podarilo už počas úvodného dňa pretekov!“ Braňo pritom ešte netušil, že v nedeľu sa mu podarí ešte lepší výsledok.

V druhý súťažný deň boli na programe znova dve súťažné jazdy a už v tej prvej Mičko šokoval seba aj súperov časom 2:13,584s! Za Jureňom zaostal iba o dve sekundy! „Je to fantastické. A pritom stále viem, kde robím chyby a ako by som ich ešte mohol vymazať,“ pracoval na sebe počas celého víkendu pretekár z Dubnice nad Váhom. V druhej súťažnej jazde sa síce čas v cieli o pár desatiniek sekundy pohoršil, no dôležité bolo, že Mičko v nedeľu Ambruza pred seba už nepustil a začal sa približovať aj osemnásobnému majstrovi Európy, Petrovi Jureňovi. V súčte oboch jázd druhého dňa potom obhájil druhé miesto v triede a v MSR PAV skončil v celkovom hodnotení na vynikajúcom ôsmom mieste. To všetko len pri treťom súťažnom víkende v kariére automobilového pretekára! „Je to pre mňa nesmierna vzpruha. Potvrdzuje mi to, že som sa rozhodol správne, keď som si trúfol na túto misiu. Ďakujem všetkým, ktorí ma v nej podporujú. Bez nich by som to nedal,“ vraví s pokorou talent z Dubnice.

Braňo Mičko

Na Jahodnej Branislav Mičko ukázal potenciál rýchlo sa učiť a zvládať techniku i trať na špičkovej úrovni. A to všetko pod tlakom silnej konkurencie. Je to výborný základ pre zvyšok sezóny, ktorá nám v závere napoviem viac. Slovenský kopcový šampionát pokračuje najbližšie v Ožďanoch (9.-10.júna), kde Lama Racing a Branislav Mičko na svojom Mitsubishi Lancer Evo IX nemôžu chýbať.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár