Slovak National Hill Climb Team

Posádka SNHCT Szilveszter Rally 2018 nedokončila

V rámci záverečného rally podujatia sezóny, ktoré sa konalo na maďarskom Hungaroringu, sa predstavil aj Slovak National Hill Climb Team. Žiaľ, cieľ podujatia jeho súťažná posádka nevidela.

Slovak National Hill Climb Team

Košičan Vlado Hudy sa mal pôvodne v rámci Szilveszter Rally 2018 predstaviť v spolupráci s Jarom Frischom, toho však tesne pred štartom na horúcom sedadle spolujazdca vystriedal Matej Ceran. Honda Civic TypeR bola rovnako pripravená, čiže po administratívnom a technickom preberaní už Vladovi s Matejom nestálo nič v ceste a mohli sa spoločne pustiť do bojov s viac ako dvesto ďalšími súťažnými posádkami, ktoré sa na Hungaroringu v dňoch 27.-29.12.2018 predstavili. Ich vôľa súťažiť však vydržala iba necelé dve rýchlostné skúšky. Proti totiž bola Honda Civic TypeR, ktorá jednoducho odmietla poslušnosť.

„Už v prvej rýchlostnej skúške, po jednom skoku na menšom horizonte som cítil, že sa niečo s autom deje. Ako sa následne ukázalo v nasledujúcom teste, utrhol sa silentblok na motore, čoho následkom sa posunul motor a ten niekde preťal elektrické káble. Motoru nič nie je, normálne sa dá pretočiť, ale elektrika nefunguje a tým pádom sme samozrejme nemohli pokračovať ďalej. Mrzí ma to, Szilveszter Rally je zaujímavá súťaž, snáď nabudúce,“ opísal dôvod odstúpenia zo súťaže Vlado Hudy.

Slovak National Hill Climb Team

Napriek práve opísanému nie celkom povzbudivého záveru sezóny nebol nespokojný ani manažér Slovak National Hill Climb Teamu Peter Ambrúz: „Veľakrát som aj ja sám na vlastnej koži zažil aké to je, keď si technika postaví hlavu. Človek môže veľmi chcieť, ale keď to nejde, tak to nejde. Automobilový šport je aj o technike a tá sa niekedy rozhodne štrajkovať. Napriek tomu Vladovi s Matejom ďakujem za reprezentáciu Slovak National Hill Climb Teamu. Moja vďaka samozrejme patrí aj všetkým partnerom tímu, kamarátom, známym a fanúšikom.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár