Kesko Racing

Kesko Racing s Fuskom a Šustekom úspešne zvládli zimnú rally

Dvojica súťažných posádok, dvojica rovnakých vozidiel Seat Leon TDi, ale množstvo snehu a ľadu. Výsledkom bola dvojica rôznych výsledkov a úspešne zvládnutá rally premiéra.

Kesko Racing

Samozrejme reč je o dvoch súťažných posádkach rožňavského Kesko Racing Teamu. Tie tvorili dvojice František Fusko – Pavol Hronec a Ján Šustek – Erika Románová.

Fero Fusko s Paľom Hroncom môžu v rámci 3. Zimnej Levoče 2019 hovoriť o veľkom šťastí. Dôvodom bol fakt, že spoločne s vozidlom Seat Leon TDi sa zahrabali do snehového záveja v ktorom stratili veľmi veľa času. Ich šťastím bolo, že kvôli inej nehode, ktorá sa stala pre nimi, im bol pridelený náhradný čas. Po absolvovaní posledného meraného úseku im patrila v cieli štvrtá priečka v triede B2.

„No mali sme šťastie v nešťastí. Mysleli sme že skončíme kvôli výletu mimo trať niekde na poslednom mieste, ale to povestné športové šťastie nám v tomto prípade pomohlo. Ale musím povedať, že o výsledok v prípade 3. Zimnej Levoče ani veľmi nešlo, išlo nám totiž o poriadne povozenie na snehu, ľade a pneumatikách s hrotmi,“ povedal Fero Fusko v cieli podujatia.

Kesko Racing

V prípade Jána Šusteka a Eriky Románovej išlo hlavne o premiéru v rally súťažiach. Samozrejme aj o zohranie sa v aute a o odskúšanie si svojich možností pred „ostrou“ sezónou. Výsledkom bolo šieste miesto v triede B2, úplná absencia zbytočných výletov mimo trať a v konečnom dôsledku aj nepoškodený Seat Leon TDi v cieli.

„Bolo to niečo nové. Nikdy predtým som neabsolvoval žiadnu rally súťaž a nikdy predtým som ani nejazdil na pneumatikách s hrotmi na snehu a ľade. Musím však povedať, že to bolo zábavné a hlavne veľmi poučné. Ďakujem Ďurimu Keszimu za túto skúsenosť. Snaťil som sa doviezť Seata neporušeného do cieľa, čo sa nakoniec aj podarilo,“ doplnil Ján Šustek.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár