RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom a Wróbelom prichystaní na 46. Rallye Tatry 2019

Trojnásobní víťazi Rallye Tatry, slovenský RUFA SPORT Team a poľský jazdec Grzegorz Grzyb sa vracajú na miesto činu. V priebehu nadchádzajúceho víkendu sa spoločne predstavia fanúšikom rally športu v Poprade.

RUFA SPORT

Štvornásobného slovenského a dvojnásobného poľského absolútneho rally majstra, vo vozidle Škoda Fabia R5, bude v priebehu víkendovej 46. Rallye Tatry 2019 navigovať Jakub Wróbel. Spoločne sa zapoja do bojov v rámci druhého podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2019, pričom v Poprade, rovnako ako predtým vo Valašskom Meziříčí budú mať možnosť zabojovať hneď o dvojitú porciu bodov. Ako ich snaha dopadne, to sa dozvieme počas 3.- 5.5.2019 v Poprade.

„Samozrejme, rovnako ako na všetky ostatné rally súťaže, ideme do Popradu bojovať o čo najlepšie umiestnenie. Nášmu tímu, spoločne s Grzegorzom sa v rámci Rallye Tatry podarilo brať absolútne víťazstvo už trikrát, tak prečo by sa nám to nemohlo podariť aj po štvrtýkrát ? Vieme, že konkurencia bude proti našim plánom, ale Grzegorz spoločne s Jakubom už veľakrát dokázali, že sú výborná a dobre zohraná dvojica, ktorá vie o víťazstvo poriadne zabojovať. Momentálne našej posádke po dvoch bodovaných dňoch patrí druhá priečka priebežného absolútneho poradia tohtoročnej sezóny. Tohtoročná Rallye Tatry bude trochu iná ako predchádzajúce, organizátor totiž do jej programu zaradil nové rýchlostné skúšky, čo je dobré, keďže všetci budú mať rovnaké podmienky. Myslím, že takto by mala vyzerať každá súťaž, aj keď viem, že ponúknuť súťažným posádkam každý rok nové trate je v podstate nemožné. Ešte nás čaká predsúťažný test a následne odjazd do Popradu. Dúfam, že naše plány sa podarí naplniť a v nedeľu privítame Grzegorza s Jakubom na cieľovej rampe ako víťazov,“ povedal pred súťažou manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

Štart tohtoročnej 46. Rallye Tatry 2019 je plánovaný už na piatok podvečer predstavením súťažných posádok. Počas soboty a nedele na ne už čaká dvanásť ostrých rýchlostných skúšok, pričom na cieľovú rampu sa najrýchlejšia posádka postaví v nedeľu o 16:30 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch + Team

Pridaj komentár