Subaru Komárno

Bratia Lapdavskí smerujú do Popradu na Rallye Tatry

Jeden víkend v Rakúsku na pretekoch automobilov do vrchu, druhý pod tatranskými končiarmi na rally súťaži. Taký je život automobilových pretekárov, ale aj ich mechanikov. Presne v tomto štýle žijú aj bratia Lapdavskí a Subaru Rally Team Komárno.

Subaru Rally Team Komárno

Ako už napovedá samotný názov tímu, ale aj doterajšia kariéra Lukáša a Júliusa Lapdavských, ich pretekársky život je spojený v prvom rade s rally súťažami. A presne na tú, ktorá sa hrdí prívlastkom „najstaršia na Slovensku“ v priebehu nadchádzajúceho víkendu smerujú.

„Som rád, že po pretekoch automobilov do vrchu, ktoré nie sú práve našou srdcovkou, si urobíme opäť radosť na rally. Musím povedať, že už sa na to naozaj teším. Budem rád keď budem v prilbe opäť počuť Julkov hlas ako mi odpočítava sekundy do štartu. Auto som v Rechbergu vyskúšal, všetko, vrátane novej prevodovky fungovalo perfektne, tak dúfam, že to tak bude aj v Poprade. Viem, že táto súťaž nebude ľahká, ale sme pripravený zabojovať o dobrý výsledok. Konkurencia sa podľa zoznamu prihlásených zíde dobrá, čiže bude to zaujímavé. V nedeľu nás čakajú nové rýchlostné skúšky, ktoré nefigurovali na žiadnej rally súťaži viac ako dvadsať rokov, čiže budú pre všetkých absolútne nové. A tak by to malo byť na každej súťaži,“ povedal Lukáš Lapdavský pred súťažou.

Subaru Komárno

Organizátor 46. Rallye Tatry 2019 pripravil pre súťažiacich dvojdňové podujatie, ktorého celková dĺžka bude takmer 450 kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj 12 rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke takmer 140 kilometrov. Slávnostné predstavenie súťažiacich je plánované na piatok 3.5.2019 podvečer. Samotné súboje na rýchlostných skúškach budú prebiehať v priebehu soboty a nedele (4. – 5.5.2019). Cieľ je plánovaný v nedeľu od 16 hodiny 30 minúty.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár