Kesko Racing

Derďák na Ústeckej zápasil s drobnými problémami a zvodidlami

Kesko Racing Team spoločne s Davidom Derďákom a Škodou Fabia si užili premiéru na kopci v Ústí nad Orlicí. Výsledkom boli dve tretie miesta v triede E1 do 1,4 litra, ale aj víťazstvo a druhé miesto v skupine Junior.

David Derďák

Podujatie Ústecká21 – Memoriál Miroslava Urbana sa stalo už druhýkrát po sebe súčasťou Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Po minuloročnej absencii sa na spomínanom podujatí v tohtoročnej sezóne zúčastnil aj rožňavský Kesko Racing Team s jazdcom Davidom Derďákom. Toho v priebehu víkendu dosť potrápila Škoda Fabia, ktorá strácala výkon motora. Poruchu sa v závere prvého súťažného dňa síce podarilo odstrániť, v nedeľu sa však prejavila opäť. Keď k tomu pripočítame stret so zvodidlami, dve tretie miesta v triede E1 do 1,4 litra, ako aj druhé miesto v sobotu a prvé medzi Juniormi, tak nakoniec boli dobrým umiestnením.

Kesko Racing

„Musím povedať, že trať v Ústí sa mi neskutočne páčila, je naozaj pekná, úzka, povedal by som, že by sa skôr hodila na rally ako na preteky automobilov do vrchu. Organizačne sú tunajšie preteky na vysokej úrovni a okolo celej trate bolo množstvo fanúšikov. No proste radosť pretekať. Žiaľ, nás dosť potrápila moja Škoda Fabia, ktorá strácala výkon. Naozaj nevieme čím to môže byť a kde hľadať poruchu. V sobotu na poslednú jazdu sa nám spolu s otcom podarilo motor naladiť tak, že som už bol spokojný. V nedeľu ráno sa však všetko opakovalo nanovo a musím povedať, že som bol z toho dosť nervózny. Možno aj ten stres prispel k tomu, že som v jednej zákrute bol veľmi široký a trafil som pritom zvodidlá. Okrem kozmetických chýb dostala ranu aj náprava, čo ma dosť štve. O dva týždne je Pezinská Baba, tak máme čo robiť aby sme opravu stihli na čas,“ opísal preteky David Derďák.

Ako už David naznačil, jeho fanúšikovia si jeho jazdu naostro budú môcť opäť užiť počas prvého septembrového víkendu na Pezinskej Babe.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár