RUFA SPORT

Lídri rally majstrovstiev, RUFA SPORT s Grzybom smerujú do Trebišova

Majstrovstvá Slovenska v rally sa po takmer dvojmesačnej pauze opäť hlásia k slovu. Teraz sa presúvajú do Trebišova, kde sa bude v dňoch 30.8. -31.8.2019 konať už piate kolo tohtoročného seriálu. Na štarte samozrejme nebude chýbať ani RUFA SPORT Team.

Štvrté kolo slovenského rally šampionátu, čiže Rally Prešov sa stalo jednoznačne korisťou slovenského RUFA SPORT Teamu a jeho poľskej súťažnej posádky v zložení Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel. Aj vďaka spomínanému víťazstvu im patrí vedúca pozícia v absolútnom priebežnom poradí šampionátu. Svoje vedenie o dvadsať bodov by však mohli poriadne vylepšiť už počas nadchádzajúcej soboty, keď budú bojovať o body na súťaži v Trebišove.

„Samozrejme do Trebišova ideme, rovnako ako aj na všetky ostatné podujatia, stopercentne pripravení. Pomaly, ale iste sa už slovenský rally šampionát dostáva do finále a my máme výbornú pozíciu. Naša posádka ovláda pozíciu lídra priebežného poradia, máme dvadsať bodový náskok a ten by sme chceli v Trebišove ešte vylepšiť. Samozrejme Grzegorza čaká ešte test vozidla Škoda Fabia R5, kde spoločne s mechanikmi doladia auto na konkrétne podmienky a trate. Všetkým nám je jasné, že to nebude ľahká súťaž, naša najbližšia konkurencia je tu doma, ale my máme rovnako dobrú posádku a verím, že aj v cieli Rally Trebišov budeme o stupienok lepší. Pevne verím, že o tom, kto je lepší sa bude rozhodovať na trati a nie zase za zeleným stolom. Rád by som poďakoval partnerom za podporu a pozval fanúšikov v sobotu k rally tratiam,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

3. DeutschMann Rally Trebišov 2019 štartuje v dňoch 30.8. – 31.8.2019 v Trebišove. Na piatok podvečer pripravil organizátor predstavenie súťažných posádok na štartovej rampe. V sobotu čaká všetkých prítomných takmer 440 kilometrová nádielka z ktorej je 87 súťažných kilometrov. Tie sú rozdelené do 7 rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať na dvoch úsekoch. Cieľ súťaže je plánovaný rovnako v sobotu od 17:30 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár