Kesko Racing

Dve víťazstvá a jedno druhé miesto pre Kesko Racing z Trebišova

Výbornú rally súťaž má za sebou Kesko Racing Team a jeho súťažné posádky. Okrem dvoch víťazstiev vybojovali aj jedno druhé miesto.

Kesko Racing

3. DeutschMann Rally Trebišov 2019 odštartovala ako piate kolo seriálu Majstrovstvá Slovenska v rally 2019. Ako už aj samotný názov napovedá, súťaž sa konala v Trebišove a jeho okolí. Okrem náročných rýchlostných skúšok a neskutočne dlhých prejazdov sa museli všetci súťažiaci vysporiadať aj s extrémne vysokými teplotami.

Kamil a Erik Švecoví, jazdiaci na Peugeote 208 R2, fanúšikom už od začiatku predvádzali, že svoje nové „náčinie“ už zvládli. Počas celej súťaže išli priamo za víťazstvom v triede 6, pričom nikoho pred seba od štartu až do cieľa nepustili. Nakoniec brali okrem víťazstva v triede 6 aj víťazstvo v 2WD, čiže medzi vozidlami s pohonom jednej nápravy.

Pred súťažou sme do auta založili prevodovku, ktorá prešla repasom. Následne sme auto otestovali a nasmerovali sme si to do Trebišova. Už po troch rýchlostných skúškach sme mali náskok dvadsať sekúnd, čo nás potešilo. Zároveň, ale bolo jasné, že naši súperi budú poriadne tlačiť. Vedeli sme, že musíme ísť rýchle, ale opatrne, aby sme si náskok udržali. V nasledujúcich testoch to vychádzalo, akurát v poslednom sme viac zatiahli, aby sme si naše víťazstvo potvrdili. Som rád, že nám to vyšlo a už sa tešíme na ďalšie súboje,“ zhodnotil Kamil Švec po súťaži v Trebišove.

Kesko Racing

Fero Fusko so Štefanom Tökölim do súťaže nastupovali s cieľom získať ďalšie body do priebežného hodnotenia, udržať svoju vedúcu pozíciu v triede 12, ale zároveň neublížiť Seatu Leon TDi. To všetko z dôvodu, že už týždeň po Trebišove čakajú na Fera Fuska preteky automobilov do vrchu, kde potrebuje poriadne zabojovať v súboji o majstrovský titul v triede N do dvoch litrov. Všetky ciele sa Ferovi spoločne s Pištíkom podarilo splniť a výsledkom bolo druhé miesto v triede 12.

Som spokojný. Splnili sme všetko čo sme si pred súťažou naplánovali. Podstatné je, že sme auto doviezli do cieľa neporušené. Tým pádom môžem budúci víkend štartovať na Pezinskej Babe. Musím ale povedať, že súťaž bola náročná a tie extrémne vysoké teploty ešte náročnejšie,“ doplnil Fero Fusko.

Ako ste už postrehli, Kesko Racing Team sa počas nadchádzajúceho víkendu fanúšikom automobilových pretekov predstaví opäť, teraz to však budú preteky automobilov do vrchu. Na štart rally súťaže sa súťažné posádky postavia opäť o tri týždne, vo Veľkom Krtíši.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár