RUFA SPORT

Deviate víťazstvo pre RUFA SPORT, piate pre Grzyba na AUTO SHOW

Jubilejný, desiaty ročník AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU sa stalo opäť korisťou slovenského RUFA SPORT Teamu. K tomuto úspechu treba zároveň pripočítať aj piate víťazstvo Grzegorza Grzyba.

RUFA SPORT

Šesťdesiatšesť súťažných posádok z celkovo štyroch európskych krajín. Také bolo jazdecké obsadenie jubilejnej 10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019. Samozrejme medzi elitou nesmel chýbať ani slovenský RUFA SPORT Team a prví vicemajstri Slovenska, Grzegorz Grzyb a Jakub Wróbel. Táto dvojica rovnako ako na Rally Košice sa predstavila ako jediná s najnovšou špecifikáciou vozidla Škoda Fabia R5 EVO, pričom vybojovala absolútne víťazstvo.

Na AUTO SHOW chodím veľmi rád. Tunajšia trať je každý rok perfektná, je aj rýchla, aj technická, v niektorých miestach nebezpečná, ale celkovo výborná. V prvom teste sme išli trochu opatrnejšie ako sme chceli, čo konkurencia hneď využila a my sme dojazdili na druhom mieste s minimálnou stratou. V druhej sme zatiahli a bolo z toho víťazstvo. Spoločne s Kubom sme na AUTO SHOW vyhrali už tretíkrát, ja osobne už piatykrát a RUFA SPORT už deviatykrát. Som rád, že sa nám to víťazstvo podarilo, keďže sme boli s Tomášom Kostkom pred podujatím na tom rovnako, so štyrmi víťazstvami, teraz sa mi ho podarilo preskočiť, čo ma veľmi potešilo. Tretiu exhibičnú rýchlostnú skúšku sme si rovnako poriadne užili a dúfam, že sme zabavili aj divákov,“ povedal v cieli 10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019 Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Spokojnosť z víťazstva samozrejme prejavil aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Som nesmierne rád, že náš tím a naša súťažná posádka opäť dokázala potvrdiť, že je na AUTO SHOW najlepšia. Máme deviate víťazstvo z desiatich možných a to sa doteraz nepodarilo na žiadnej rally súťaži žiadnemu tímu. Samozrejme moja vďaka patrí posádke, mechanikom, partnerom, ale aj množstvu priateľov a známych, ktorí nás prišli podporiť.

Pre slovenský RUFA SPORT Team účinkovaním na 10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019 minulotýždňové pôsobenie na podujatí Slovenskej asociácie motoristického športu neskončilo, keďže hneď na druhý deň po ukončení posledného slovenského podujatia smeroval manažér tímu do Nitry na Večer majstrov volantu, kde si prevzal ocenenie za druhé miesto absolútneho poradia v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2019.

RUFA SPORT

Bola to nesmierne náročná, ale zároveň nádherná sezóna, v ktorej sa bojovalo až do samého konca. Našej posádke patrilo v konečnom poradí šampionátu druhé miesto, čo je výborný výsledok. Napriek tomu akosi vnútorne cítim, že ak by boli dodržané všetky predpisy, mohli sme sa dnes tešiť z piateho absolútneho slovenského rally titulu,“ doplnil Ľubomír Kleman.

Slovenský RUFA SPORT Team sa v tohtoročnej sezóne predstaví ešte na Pražskom Rallysprinte. O tom, s akou posádkou vás samozrejme budeme včas informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár