RUFA SPORT

RUFA SPORT Team pokračuje v Prahe

Po víťazstve v rámci posledného slovenského rally podujatia na Auto Show, smeruje teraz slovenský RUFA SPORT Team na posledné české promo rally podujatie. Tým sa v tomto roku stal XXV. TipCars Pražský Rallysprint 2019.

RUFA SPORT

Slovenský RUFA SPORT Team vôbec nie je v rámci záverečného podujatia českej rally sezóny neznámym tímom. V minulosti stála jeho súťažná posádka na každom zo stupňov pre absolútnych víťazov. Navyše, RUFA SPORT na Pražský Rallysprint v jeho histórii dotiahol niekoľko svetoznámych jazdcov, P.G. Anderssona , Tomáša Kostku a v neposlednom rade aj Alexeya Lukyanuka, ktorí perfektne obohatili súťažné pole. V tomto roku smeruje slovenský RUFA SPORT Team do Prahy s Grzegorzom Grzybom, jazdcom, ktorého konto je zaťažené štyrmi slovenskými a dvoma poľským absolútnymi rally titulmi. Okrem toho Grzegorz Grzyb špičkovo reprezentoval v minulosti slovenský tím aj v rámci seriálu FIA European Rally Championship a v konečnom dôsledku treba pripomenúť, že za posledných štrnásť rokov v histórii RUFA SPORTU neskončil v rámci slovenských rally majstrovstiev horšie ako na treťom mieste absolútneho poradia.

RUFA SPORT

V tomto roku sme sa rozhodli štartovať na Pražskom Rallysprinte iba s Grzegorzom. Ten sa nepredstaví so stabilným spolujazdcom, čiže Jakubom Wróbelom, ktorý má iné povinnosti, ale predstaví sa s iným poľským spolujazdcom. Auto ostáva rovnaké ako sme používali na Rally Košice, ale aj na Auto Show, čiže najnovšia špecifikácia vozidla Škoda Fabia R5 EVO. Samozrejme, naša účasť na podujatí v Prahe je tak ako aj v minulosti spojená s poďakovaním partnerom a fanúšikom, ktorí nás vo veľkom množstve počas sezóny navštevovali a prídu nás podporiť aj do Prahy. Verím, že aj počasie nám bude priať a všetci sa poriadne zabavíme. Pozývam všetkých fanúšikov, príďte do Prahy a potešte nás svojou prítomnosťou,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér slovenského RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

XXV. TipCars Pražský Rallysprint 2019 odštartuje už v piatok (6.12.2019) prebierkami a bude pokračovať v sobotu (7.12.2019) ako voľné podujatie rally disciplíny. Na štarte sa divákom predstaví takmer kompletná rally špička z Čiech, Slovenska a Poľska. Organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil v tomto roku celkovo sedem rýchlostných skúšok s centrom na Strahove. Štart súťaže je plánovaný v sobotu od 7:15 hodiny a cieľ ten istý deň od 15:30 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto:Tibor Szabosi, Jozef Pisch

Pridaj komentár