LS Racing

LS Racing sa premiérovo predstaví na Test Day Slovakia Ring 2020

Slovensko má nový pretekársky tím. Tým je LS Racing, ktorý je pripravený absolvovať podujatia disciplín rally a pretekov automobilov do vrchu.

LS Racing

Nielen nový pretekársky tím, ale aj nové (alebo skôr staronové) tváre sa predstavia v rámci Test Day Slovakia Ring 2020. Ako k tomu prišlo a kto bude LS Racing Team reprezentovať sme zisťovali u manažéra tímu, Lukáša Saksu.

Motoristický šport je fenomén, ktorý mňa osobne vždy priťahoval. Poznám sa s mnohými jazdcami, či rally posádkami a tak prišlo aj k myšlienke založiť LS Racing. Pod ním sa už v rámci úvodného oficiálneho tréningového a testovacieho dňa predstaví štvorica súťažných posádok. Samozrejme rally disciplínu budú v priebehu sezóny niektorí jazdci striedať s pretekmi automobilov do vrchu. Som rád, že sa nám hneď na úvod podarilo zabezpečiť obchodných partnerov, ktorí nás v tomto našom snažení podporujú, za čo im chcem samozrejme poďakovať. Verím, že ich nesklameme.

LS Racing

Poďme sa spoločne teraz pozrieť na to, kto bude v rámci Test Day Slovakia Ring 2020 nový LS Racing Team reprezentovať.

S vozidlom Mitsubishi Lancer EVO X to bude jazdec, ktorého netreba určite nikomu predstavovať. Je ním Ivan Mutňanský, ktorý nielen slovenské, ale aj zahraničné rally trate brázdi viac ako dvadsať rokov. V minuloročnej sezóne sa navyše naplno zapojil aj do seriálu FIA EHCC, kde dosiahol na druhé miesto v triede S2000. Na Test Day bude Ivana navigovať Martin Španko.

Rovnako s vozidlom o pohone všetkých štyroch kolies, v tomto prípade s rovnako Mitsubishi Lancer EVO nižšej generácie, sa predstaví Tibor Kovács s Petrom Dovalovským. Túto dvojicu rovnako netreba fanúšikom rally súťaží predstavovať, keďže v posledných desiatich rokoch sa viac menej pravidelne zúčastňujú slovenského rally šampionátu.

LS Racing

Tomášovi Polovkovi s Danielom Turcsányim v minuloročnej sezóne iba tesne ušlo absolútne víťazstvo v rámci Slovenského Rally Poháru. V rámci test Day sa predstavia s rovnakým vozidlom ako v minuloročnej sezóne, čiže Seatom Ibiza 2,0 16V.

Novinka bude štart Mareka Jalča s Tomášom Kocúrom. Aj v ich prípade vlastne nejde o nejakých nováčikov, akurát si táto dvojica urobila dvanásť ročnú pretekársku pauzu. Jazdca, Mareka Jalča si pamätníci rally súťaží na Slovensku môžu pamätať najskôr v trojročnej spolupráci s vozidlom Škoda Favorit, kde sa predstavil za volantom. Následne sa presťahoval na sedadlo spolujazdca vedľa Fera Pjonteka a následne si odkrútil sezónu ako spolujazdec po boku Mira Rotha vo vozidle Renault Clio Williams. A práve od spomínaného Mira Rotha pochádza aj terajší Marekov spolujazdec, Tomáš Kocúr, pričom sa spoločne predstavia s vozidlom Honda Civic.

LS Racing

Test Day Slovakia Ring 2020 sa bude konať dňa 4.6.2020 ako už samotný názov podujatia napovedá, na Slovakia Ringu. Testovacie jazdy štartujú od 9:00 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi + LS Racing

Pridaj komentár