LS RACING

Premiéra LS RACING tímu

Za miesto svojej premiéry si nový spišskonovoveský LS RACING tím zvolil júnový test na Slovakia Ringu. Kto sa v jeho farbách predstaví v úvodnej sezóne?

LS RACING

Po pondelkovom konzíliu epidemiológov sme sa konečne dočkali uvoľnenia aj pre všetky športové podujatia. Azda najviac na túto správu čakal práve automobilový šport, ktorý konečne môže definovať upravené športové kalendáre a hoci s oneskorením, predsalen rozbehnúť aktuálnu sezónu. Z nového uhla pohľadu je tak Test Day Slovakia Ring 2020 dobrou príležitosťou otestovať svoju techniku a konsolidovať tímy pred štartom sezóny.

A práve toto podujatia, ktoré sa koná vo štvrtok 4.júna 2020 na Slovakia Ringu, si zvolil na svoju premiéru nový spišskonovoveský tím LS RACING, pod vedením Lukáša Saksa. „Roky s kamarátmi zdieľame spoločnú vášeň pre automobilový šport a tak teraz slovo dalo slovo a založili sme nový tím. V našom tíme budú tento rok štartovať Tomáš Polovka, Tibor Kovacs, Ivan Mutňanský a Marek Jalč. Uvažujeme o štartoch v slovenskom rely šampionáte aj v na kopcoch. Slovakia Ring je teraz dobrá príležitosť spoločne sa stretnúť, otestovať techniku a postaviť pevné základy tímu do sezóny,“ vysvetľuje Lukáš Saksa. Predstavme si teda všetky štyri posádky.

LS RACING

Základ nového spišskonovoveského tímu tvoria samozrejme Spišiaci. Veľmi dobre známou je posádka Tomáš Polovka a Dano Turcsányi, ktorí pravidelne štartujú na našej slovenskej rely scéne a pravidelne sa umiestňujú na najvyšších priečkach v Slovenskom Rally Pohári (SRP). „Potešili sme sa zaujímavej ponuke štartovať v spišskonovoveskom tíme a radi budeme reprezentovať náš región,“ usmieva sa Tomáš Polovka. „Na Slovakia Ring ideme ešte na našej osvedčenej Ibize, no v sezóne by sme sa mali predstaviť s novou technikou vo vyššej triede. V pláne máme odjazdiť slovenský rely šampionát a prípadne aj ďalšie súťaže. Už sa nevieme dočkať štartu.

Spišskou posádkou je aj dvojica Marek Jalč a Tomáš Kocúr, ktorá sa na slovenské trate vracia po dlhoročnej pauze. „Je to azda aj pätnásť rokov, čo sme jazdili. Automobilové súťaže sme však neprestali sledovať a po rokoch sme sa rozhodli si to znova skúsiť. Vracajú sa nám tak spomienky. Prvý štart sme skúsili v Krásnohorskom Podhradí ešte pred pandémiou na Renaulte Clio. Kúpili sme však Hondu Civic s ktorou by sme chceli tento rok pretekať v Majstrovstvách Slovenska,“ vraví Marek Jalč. „Veľmi sa tešíme z tejto príležitosti znova si zajazdiť. Veríme, že si to užijeme všetci v tíme a potešíme aj našich fanúšikov a partnerov,“ pridáva sa aj Tomáš Kocúr.

LS RACING

Svoje skúsenosti do tímu priváža tiež skúsený Popradčan Tibor Kovács, ktorý aj tento rok pokračuje v spolupráci so spolujazdcom Petrom Dovalovským. „Spišská a Poprad nie sú ďaleko a preto nebolo o čom dlho premýšľať, keď prišla možnosť spolupráce s tímom LS RACING. Dohodli sme sa, že budeme v tento sezóne štartovať na Mitsubishi Lancer Evo VI v súťažiach MSR. Test na ringu je teraz dobrou príležitosťou, aby sme si overili ako sme na tom s technikou pred sezónou, a trochu oprášili techniku jazdy po korona-prestávke. Verím, že sa nám už teraz konečne rozbehne sezóna,“ hovorí Tibor Kovács.

Štvrtým do partie v novom LS RACING tíme je rovnako veľmi skúsený Bánovčan Ivan Mutňanský, ktorého v ostatných rokoch vídame už viac na kopcoch, ako v automobilových súťažiach. Na Slovakia Ring nastupuje s Mitsubishi Lancer Evo X a so spolujazdcom Martinom Špankom.

Zdroj: Ľuboš Kašický / LS Racing

Pridaj komentár