LS RACING

LS RACING – Mutňanský dodržal slovo

Po úspešnom štarte na Ostrej Lúke sa Ivan Mutňanský už ponáhľa na tretie podujatie prebiehajúceho ročníka Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ktoré sa jazdí v poľskej Korczyne.

LS RACING

Po úvodných pretekoch na Pezinskej Babe Ivan Mutňanský sľuboval svojim fanúšikom oveľa lepší výsledok na nasledujúcich pretekoch. Tie sa jazdili už o týždeň neskôr na Ostrej Lúke pri Zvolene, a Bánovčan svoje slovo aj dodržal. Po obidva dni sa umiestnil na pódiovom stupni, čím potešil nielen fanúšikov, ale aj partnerov a členov tímu.

Z pretekov mám dobrý pocit,“ prikyvuje Ivan Mutňanský. „Trať na Ostrej Lúke mám rád a podarilo sa mi tento pozitívny pocit dostať aj do obidvoch súťažných dní. Naše Mitsubishi Lancer evo X bolo zaradené, podľa Performance faktoru, do triedy Pf 4b, kde sme vlastne boli celý víkend najrýchlejší. Lenže usporiadateľ napokon spojil triedy 4a a 4b do jednej klasifikácie. Aj v silnejšej konkurencii sme sa však nestratili, a napokon sme si domov odviezli poháre za dve tretie miesta,“ vysvetľuje Mutňanský. „Poveternostné podmienky boli veľmi dobré. Zrána, síce v tomto priestore býva dopoludnia ešte trochu hmla, ale tú rýchlo presvietilo slnko a išlo sa dobre. S autom sme nemali ani najmenšie problémy a mohol som sa do toho oprieť. V nedeľu, na druhý súťažný deň, som ešte obul nové gumy, aby som sa pokúsil svoj sobotňajší čas vylepšiť. Nešiel som zle, ale myslím si, že ešte zostali nejaké rezervy. Každopádne som s umiestneným spokojný. Veď poháre sú doma a vieme, že v Pf 4b sme najlepší.

LS RACING

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu majú v septembri naozaj nahustený kalendár a už vo štvrtok cestuje Ivan Mutňanský znova na preteky. Tretím podnikom je tentoraz podujatie v poľskej Korczyne, kde čaká na Slovákov aj silná poľská konkurencia. „V Poľsku som už pretekal v Záluži aj Limanovej, ale Korczynu si zatiaľ v kalendári MSR PAV nepamätám. Bude to pre nás nová trať. Teším sa však a verím, že sa znova podarí slušne obstáť a urobiť radosť našim partnerom a fanúšikom,“ dodáva Ivan štartujúci vo farbách LS RACING tímu.
Mladý spišskonovoveský tím však už chystá, okrem kopcov, poslať na štart aj svoju rely posádku Marek Jalč a Tomáš Kocúr, ktorá prevetrá Hondu Civic na chystanej Rally Morava. „Žiaľ, naša domáca súťaž pod Tatrami, na ktorú sme sa všetci tešili, je zrušená a tak sme hľadali nejakú náhradu, kde by sme si mohli zajazdiť. Za riekou Morava je príležitostí na jazdenie viac a tak sme sa rozhodli pre túto možnosť,“ vysvetľuje Marek Jalč. Držme teda pretekárom tímu LS RACING palce.

LS RACING

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár