Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 8. etapa

Sakaka – Neom

Lhotského limituje bolesť zubov, Pabiška stále v TOP 5

Jantar Team

Druhá časť maratónskej etapy na Rally Dakar 2021 smerovala zo Sabaky do Neomu a bola dlhá 709 kilometrov, vrátane 375 ostrých. Bola to opäť veľmi ťažká skúška, plná kamenných trialových úsekov.

David Pabiška uzavrel maratónsku etapu na 38. mieste, pričom v celkovom priebežnom poradí mu patrí 37.miesto. V poradí kategórii Original by Motul dojazdil David dnešnú etapu na 5. mieste a rovnaké miesto mu patrí aj v celkovom hodnotení kategórie. Priebežné hodnotenie sa ale bude ešte po dnešku určite meniť, keďže druhý jazdec celkového priebežného hodnotenia kategórie Original by Motul Maurizio Gerini bohužiaľ utrpel v etape zranenie. Do cieľa síce dojazdil, ale z bivaku bol transportovaný do nemocnice s podozrením na vnútorné krvácanie a do zajtrajšej etapy určite nenastúpi.

David Pabiška:
Dnes som spokojný, tempo bolo skvelé. Jazdil som svoje maximum. Ráno bola neskutočná zima, v cieli zase cez 30 stupňov, takže to bolo náročné. Motorka dostala pekne zabrať. Zviezli sme sa spoločne s Milanom Engelem , Romanom Krejčím a ešte ďalšími jazdcami a bolo to pekné zvezenie. A hlavne sme v cieli maratónskej etapy a to je najdôležitejšie. Pár ľudí malo problémy, tak uvidíme, kto vlastne zajtra nasadne a bude štartovať.

Jantar Team

Včerajšia etapa sa vydarila Rudolfovi Lhotskému, dnes však prišiel výsledkový prepad, keď zajazdil 55.čas- Jeho výsledok bol značne ovplyvnený bolesťou zuba. Na celkové poradie, ako aj na výsledok v kategórii Original by Motul to vplyv nemalo a je stále v celkovom poradí na 48.mieste a na 9.mieste v priebežnom poradí kategórie Original by Motul.

Rudolf Lhotský:
Včera to bolo super, užíval som si to, ale dnes to nešlo. Moc som sa nevyspal kvôli bolesti zubov, som na liekoch a nebolo mi veľmi dobre. Veľmi som sa trápil na kameňoch, takže som radšej išiel pomalšie a to sa mi vyplatilo, pretože som v cieli a veľa som v celkovom hodnotení nestratil. Teraz sa musím postarať predovšetkým sám o seba, aby som zajtra odštartoval, nájsť v púšti zubára a snáď to dobre dopadne. Potom dám dokopy motorku, ktorá dnes dostala poriadne zabrať a snáď mi ostane nejaký čas aj na spánok.

Zajtra čaká na súťažiacich okruhová skúška v okolí Neomu.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár