Miroslav Zapletal

Bezproblémový prejazd 8.etapou v podaní Zapletala a Sýkoru

V prípade posádky Offroadsport.cz Teamu, Čecha Mira Zapletala a Slováka Mareka Sýkoru, ktorí absolvujú súťaž už mimo oficiálneho poradia, dopadla 8.etapa Rally Dakar 2021 výborne.

Miroslav Zapletal

Druhá časť maratónskej etapy, čiže 8.etapa Rally Dakar 2021 smerovala zo Sabaky do Neomu. Jej celková dĺžka bola 709 kilometrov, pričom v nich bolo vložených aj 375 meraných kilometrov. Práve túto etapu si nakoniec Miro s Marekom, po posledných dňoch plných opráv, konečne užili.

Sme v bivaku a veľmi spokojní. Po tých troch dňoch trápenia konečne prišiel deň, kedy sa nič neočakávané neudialo. Meraný úsek bol super, rýchly, ale aj technický, všade v okolí nádherná príroda. Po včerajšku sme štartovali zo sedemdesiateho šiesteho miesta, takže sme sa snažil vozidlá štartujúce popredbehávať, ale nebola to „prechádzka ružovou záhradou“, všade bolo totiž strašne veľa prachu a zažili sme aj dve dosť veľké krízovky. Všetko sme zvládli, sme spokojní a zajtra pokračujeme ďalej,“ opísal dnešnú etapu Marek Sýkora.

Miroslav Zapletal

Ako už Marek spomínal, súťažiacich čaká zajtra ďalšia etapa. Tá sa bude konať v okolí mesta Neom, pričom táto etapa začne prejazdovou časťou popri pobreží Červeného mora a následne sa stočí do vnútrozemia, kde súťažiacich čakajú nielen rýchle úseky, ale aj pieskové duny pričom opíše okruh smerom späť do Neomu. Celková dĺžka etapy bude merať 574 kilometrov, pričom meraných bude 465 kilometrov. Dĺžka, náročnosť, ale aj rozmanitosť túto etapu radia medzi najťažšie spomedzi všetkých etáp v rámci tohtoročnej Rally Dakar.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: offroadsport.cz, Mila Janacek, dakar.com

Pridaj komentár