Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 9. etapa

Neom – Neom

Pabiška sa posunul na 4. miesto, Lhotského odsunú penalizácie. Po maratónskej etape prišla na rad okruhovka v okolí Neomu so 465 meranými kilometrami.

Jantar Team

David Pabiška túto etapu dojazdil na 36.mieste a v celkovom poradí sa posunul na 32.miesto. V poradí kategórie Original by Motul dojazdil David na 4.mieste, čo ho zároveň posunulo na 4.miesto priebežného poradia.

David Pabiška:
Organizátor nás chce asi vyselektovať a dnes sa mu to podarilo. 450 kilometrov trate, ktorej podklad boli prevažne na kameňoch niekoľko chlapcov skutočne vyradilo. Jas a našťastie držím, aj keď to dnes bolo veľmi o navigácii. Spočiatku sme v skupinke zablúdili, čo ma mrzí, pretože som nedal na svoj inštinkt a nechal som sa strhnúť davom. Z toho dôvodu som veľa stratil a následne som sa musel predierať dopredu. Bolo to dlhé, ale som fyzicky v poriadku, motorku som doviezol celú, takže zajtra ideme ďalej.

Jantar Team

Rudolf Lhotský dnes zajazdil 51.čas čo pre neho znamenalo 11.miesto v kategórii Original by Motul. V celkovom poradí sa posunul na 44.miesto a v kategórii mu stále patrí 9.miesto. Tieto výsledky však môže ešte zmeniť penalizácia na ktorú Rudo čaká.

Rudolf Lhotský:
Bohužiaľ je tak. Nepodarilo sa mi chytiť waypoint, takže očakávam penalizáciu a postup smerom dole v poradí. Zatiaľ však neviem koľko to bude. Waypoint bol niekde na skale, zišiel som z nej, ale už sa nedalo vrátiť, tak som ho tam nechal. Dakar sú majstrovstvá sveta v navigácii a chyby sa stávajú. Dnes to bolo navigačne naozaj veľmi zložité a ťažké. Zuby ma už našťastie nebolia, antibiotiká zabrali, ale ešte to nie je ideálne. Člověk je stále na práškoch a telu to dáva veľmi zabrať. Ale ideme ďalej a už ostávajú iba tri etapy a to už musíme dať. Musíme zobrať posledné zvyšky síl a do cieľa to trebárs aj dotlačiť.

Zajtra čaká na súťažiacich presun do bivaku Al Ula, ktorý meria celkovo 583 kilometrov v ktorých je už započítaných aj 342 meraných kilometrov.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár