Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 11. etapa

Al Ula – Yanbu

Najťažšiu etapu má slovenský Jantar Team za sebou. Chýba posledný krok.

Jantar Team

Jedenásta, predposledná etapa Rally Dakar 2021 mala pôvodne merať 511 kilometrov, ale bola skrátená na 466 kilometrov z dôvodu dažďov v okolí cieľu, ktorý podmáčal cesty meraného úseku.

Etapa štartovala priamo z bivaku v Al Ule a okrem úsekov smerujúcich vyschnutými riečiskami, čakala na súťažiacich 100 kilometrová pasáž s veľkými dunami. Po etape čakalo súťažiacich ešte 132 kilometrov prejazdov, pričom sa jednalo podľa mnohých zároveň o najťažšiu etapu 43. ročníku Rally Dakar 2021.

David Pabiška absolvoval etapu bez najmenších problémov a dojazdil na 33.mieste celkového poradia, pričom v celkovom poradí mu patrí 31.miesto. V poradí kategórie Original by Motul mu v cieli etapy patrilo 4.miesto a na rovnakej priečke je aj v priebežnom poradí.

David Pabiška:
Dnes išlo všetko naozaj hladko, bez problémov ako navigačných, tak aj technických. Sám som bol z toho prekvapený. Organizátor strašil, že to bude peklo, ale z môjho pohľadu sa to peklo nekonalo. Nespadol som a som strašne rád, že už nám chýba iba posledný krok. Do poslednej etapy pôjdem rovnako s pokorou, poriadne pripravím motorku, vyberiem pneumatiky, ktoré ešte nie sú úplne zničené a dotiahneme to do konca …..

Jantar Team

Rudolf Lhotský dnes dojazdil na 42.mieste a rovnaké miesto mu patrí aktuálne aj v celkovom poradí. V hodnotení kategórie Original by Motul sa po 9.mieste v etape nič nezmenilo a Rudo na rovnakom mieste figuruje aj v celkovom priebežnom poradí.

Rudolf Lhotský:
Dnes som sa naozaj zapotil. Bolo to veľmi dlhé, vyschnuté riečisko bolo nekonečné a plné kamenia. Navigačne som to dnes zvládol, neblúdil som a duny neboli tak zlé, ako organizátor sľuboval, pretože piesok bol pomerne tvrdý. Raz som síce spadol, ale motorka je v poriadku a na zajtra ju pripravím, aby som si užil poriadne aj poslednú etapu.“

Posledná etapa zavedie súťažiacich naspäť do Jeddahu, kde na všetkých čaká cieľová rampa Rally Dakar 2021.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár