Ľuboš Búš

Tretie miesto v triede A3 vo Vranove pre Ľuboša Búša a Dušana Greisigera

Napriek faktu, že Ľuboš Búš svoju pretekársku kariéru odštartoval iba nedávno, už natrvalo zaradil medzi slovenských rally jazdcov. To dokázal aj na Rally Vranov 2021.

Ľuboš Búš

Po Slovakia Ringu a Poprade sa Ľuboš Búš so svojou Hondou Civic TypeR predstavil priaznivcom slovenskej rally počas uplynulého víkendu aj na 4. Rally Vranov 2021. V tomto prípade však prišlo k drobnej zmene, keď si namiesto Marcela Slamku na miesto spolujazdca sadol Dušan Greisiger. Dôvod nám hneď v úvode vysvetlil jazdec Ľuboš Búš: „Dôvod je jednoduchý, Marcel má drobné zdravotné problémy s krčnou chrbticou, tak som oslovil Dušana, ktorý dá sa povedať, že ma vlastne dotiahol k raly. Niečo sme už spolu odjazdili v MRC a tak sme si to po približne dvoch rokoch vyskúšali opäť. Ako sa ukázalo, stále všetko funguje, takže žiaden problém.

To, čo Ľuboš povedal, bolo vidno aj na ich jazde, kde všetko fungovalo ako malo. Výsledkom bolo tretie miesto v triede A3, ale aj šestnáste miesto absolútneho poradia v rámci seriálu MRC.

Som rád, že sme sem do Vranova cestovali, aj keď pre mňa je to dosť ďaleko. Vyberať si však nemôžeme, sme radi, že sa niekde voľačo vôbec koná. Aj keď teda musím povedať, že vo Vranove to bol jeden poriadny organizačný chaos, ale som rád, že organizátor sa snažil aby sme aspoň v druhej sekcii mohli absolvovať obe rýchlostné skúšky. S našim výkonom som spokojný, trate boli krásne, rýchlostná skúška Dargov bola už naozaj poriadne rýchla a my sme si to náramne užili,“ doplnil po prejazde cieľom Ľuboš Búš.

Ľuboš Búš

Po Rally Vranov už Ľuboš Búš pozerá do budúcnosti, ktorá ponúka posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2021, čiže Rally Košice, ktoré sa budú konať v polovici mesiaca október. Či medzitým ešte niekde Ľuboša Búša a jeho Hondu Civic TypeR budeme mať možnosť sledovať, to vám teraz neprezradíme.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár