Kesko Racing

Kesko Racing s Ferom Fuskom vo Vranove poriadne odskúšali auto

Fero Fusko spoločne s Dušanom Kekeňákom v rámci Rally Vranov 2021 poriadne odskúšali funkčnosť Seatu Leon TDi.

Kesko Racing

Po poľských útrapách s prasknutým spojkovým valčekom a následne aj turbo hadicou po ktorej prasknutí pracoval motor Seatu Leon TDi iba v núdzovom režime, si posádka rožňavského Kesko Racing Teamu, Fero Fusko a Dušan Kekeňák na 4. Rally Vranov 2021 opäť napravila chuť. Tu totiž Seat Leon TDi fungoval bez problémov a Fero s Dušanom po prejazde poslednej rýchlostnej skúšky figurovali na štvrtom mieste v rámci voľného pohára v triede VP3.

Vo Vranove sme hlavne potrebovali poriadne otestovať auto, ktoré tu po poľských problémoch fungovalo absolútne bez problémov. Súťaž sme si preto poriadne užili, keďže rýchlostné skúšky na ktorých sa jazdilo máme obaja veľmi radi. Došli sme až do cieľa, čo bolo pre nás podstatné. Škoda iba toho organizačného chaosu, ktorý tu vládol od štartu prvej rýchlostnej skúšky až do konca. Vďaka nemu sme nakoniec zo súťaže aj odstúpili, napriek tomu sme všetky naše ciele splnili. Moja vďaka patrí Ďurimu Keszimu a Kesko Racing Teamu, že sme tu mohli štartovať a vyskúšať auto v ostrých podmienkach. Teraz sa už teším na dovolenku,“ povedal Fero Fusko po poslednom meranom úseku.

Kesko Racing

Organizačný chaos, ktorý spomínal Fero Fusko spočíval v tom, že už štart prvého meraného úseku bol posunutý o hodinu a druhý meraný úsek nakoniec nebol odštartovaný vôbec a nariadený bol iba voľný prejazd. Po tomto podstatnom zaváhaní organizátora sa druhú sekciu síce podarilo absolvovať v normálnom režime, následne však prišlo ďalšie siahodlhé zdržanie pri odovzdávaní cien. A to už niektoré súťažné posádky, aj vďaka neskutočnej horúčave, psychicky nezvládli a radšej zo súťaže odstúpili. V prípade voľného pohára sa tu totiž body nerozdávali žiadne a všetkým išlo iba o to aby sa dobre povozili.

Kesko Racing Team teraz čaká prestávka a jeho jazdcov budú mať možnosť diváci opäť sledovať „v akcii“ počas prvého septembrového víkendu v rámci kopcového šampionátu na Jankovom vŕšku.

Kesko Racing

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár