TATRY RACING

TATRY RACING – Naháňačka pokračuje

Posádka popradského tímu TATRY RACING, v zložení Polovka – Turcsányi, nesklamala ani na treťom podujatí sezóny SRP 2021, ktoré sa jazdilo vo Vranove.

TATRY RACING

Na štarte tretej súťaže sezóny Slovenského Rally Pohára (SRP) vo Vranove nad Topľou sa stretlo hneď osemnásť súťažných posádok. Tak, ako bolo avizované, hlavná pozornosť sa však sústreďovala na súboj o priebežné vedenie v pohárovej sezóne. Do Vranova prichádzal Laco Mokrán s náskokom dvadsiatich bodov pred obhajcom vlaňajšieho titulu, Tomášom Polovkom. „Vedeli sme, že to bude tuhý súboj a že sa bude rozhodovať v detailoch,“ povedal po súťaži pretekár tímu TATRY RACING, Tomáš Polovka.

Štart pretekov sa pre technické problémy usporiadateľa posunul približne o hodinu, no súťažné posádky už stáli so svojimi vozidlami pripravené na štarte. To nebol ideálny začiatok. „Dlho sme na štarte stáli,“ potvrdil Spišiak jazdiaci s Danom Turcsányim na Seate Ibiza. „Vychladli nám pneumatiky a museli sme začať opatrnejšie,“ vysvetľoval stratu 1,3 sekundy po prvej rýchlostnej skúške bojovne naladený Polovka. Druhý meraný úsek na Dargove sa však následne zrušil z bezpečnostných dôvodov a posádky zamierilo rovno do servisu. Tam ale posádka popradského tímu identifikovala problémy na ľavej strane vozidla. „Zistili sme, že máme prasknutý ľavý predný brzdový kotúč. Museli sme sa rozhodnúť, či budeme pokračovať ďalej,“ prezradil Tomáš. Po konzultácii so skúseným Peťom Haluškom však padlo rozhodnutie a posádka Seatu vyrazila na štart do druhej sekcie.

TATRY RACING

Druhá sekcia začínala znova na úseku Banské – Herľany. Chlapci z TATRY RACING-u tu nadelila súperom sedem sekúnd a pred záverečnou rýchlostnou skúškou sa vyhupli do čela pred Mokrána. Lenže potom prišiel ďalší technický problém. „Na prejazde medzi RS3 a RS4 nám začal tiecť benzín. Uvoľnila sa hadička. To sme našťastie rýchlo vyriešili a boli sme radi, že sa to nestalo na ereske,“ pokračuje Tomáš Polovka. Posledný, dargovský úsek bol však veľmi rýchly a jazda s informáciou v podvedomí, že kotúč nie je stopercentný, rýchlosti isto nepomohla. Spišiaci však bojovali statočne. Tentoraz bol ale o sedem sekúnd rýchlejší Mokrán a Polovka v konečnom súčte zaostal o mizerných 1,6 sekundy! „Urobili sme, čo sme vedeli. Dali sme do toho všetko a preto si myslím, že sme išli dobre. Strata jedinej sekundy na súpera nepoteší, no aj týmto je náš šport krásny. Sezóna pokračuje a stať sa môže čokoľvek. Stále máme veľkú šancu na obhajobu titulu,“ nestrácal nádej v cieli Tomáš Polovka.

TATRY RACING

Po pretekoch vo Vranove je teda rozdiel medzi rivalmi dvadsaťpäť bodov, no posledná súťaž v Košiciach (16. – 18. októbra) sa jazdí na dva súťažné dni. To znamená šesťdesiat možných bodov, plus 1,5 násobok bodov za posledný súťažný deň. „Vieme, že naša posádka urobila na trati maximum a ďakujem im za to. Budeme bojovať až do posledného kilometra a veríme, že sa nám vlaňajší majstrovský titul v Slovenskom Rally Pohári podarí obhájiť aj v tomto roku,“ povedal spokojný šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan. „Ďakujeme našim partnerom, že sú v tom s nami a verím, že budeme po sezóne oslavovať úspech spoločne.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár