LUNA Racing

Druhé miesto v Pohári organizátora z Vyškova pre LUNA Racing.

Roman Popovič s Matúšom Lejkom na Škoda Fabia Rally2 vybojovali na XXIX. Rally Vyškov 2021 druhé miesto v Pohári organizátora pre slovenský LUNA Racing Team.

LUNA Racing

Podujatie zaradené do českej Autoklub Rallysprint série odštartovalo počas druhej septembrovej soboty vo Vyškove a jeho blízkom okolí. Na štart sa postavila stovka súťažných posádok, vrátane českej a moravskej rally špičky. Medzi nimi si vyškovskú premiéru na Škode Fabia Rally 2 užili aj Slováci Roman Popovič a Matúš Lejko reprezentujúci slovenský LUNA Racing Team.

LUNA Racing

Treba povedať, že nezačali vôbec zle. Opatrnejšie volené tempo znamenalo v prvom meranom teste sedemnáste miesto absolútneho poradia, už v nasledujúcom Romanovi s Matúšom patril ôsmy najrýchlejší čas a zdalo sa, že s nasledujúcimi rýchlostnými skúškami to bude stále lepšie. Žiaľ, už tretí meraný úsek znamenal prepad v priebežnom poradí o celých trinásť priečok. Dôvodom bol defekt, pričom následná jazda na ňom znamenala stratu jeden a pol minúty na najrýchlejší dosiahnutý čas. Roman s Matúšom však nezahodili „flintu do žita“ a bojovali ďalej. Po jednom jedenástom, dvoch desiatych a dvoch ôsmych miestach v jednotlivých rýchlostných skúškach im nakoniec v cieli XXIX. Rally Vyškov 2021 patrilo nielen štrnáste miesto absolútneho poradia, ale aj druhé miesto absolútneho poradia v rámci Pohára organizátora v ktorom bojovali.

LUNA Racing

Mrzí ma to, jazdilo sa nám naozaj super, našu snahu však zmaril jeden defekt. Už pred štartom som hovoril, že našim cieľom nie je pozerať na výsledok, ale dobre sa rozjazdiť pred Rally Košice. Po tom, čo sme s Matúšom sadli do auta, začalo všetko super fungovať a táto pohoda sa ukázala aj na dosahovaných časoch. Bola to moja druhá väčšia súťaž s Matúšom a musím opäť povedať, že je neskutočný profík a jazdí sa mi s ním naozaj super. Škoda len toho defektu, keby nebol, boli by sme dojazdili v TOP 10, no ako všetci vieme, na „keby“ sa v rally nehrá. Napriek tomu som s výkonom spokojný a ďakujem všetkým za podporu,“ opísal dianie na Rally Vyškov Roman Popovič.

LUNA Racing

Teraz ako už aj Roman spomínal, čaká nielen jeho, ale aj LUNA Racing niekoľkotýždňová pauza a potom Rally Košice 2021.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: František Dušek

Pridaj komentár