ARIES RACING

Brnenský víkend tímu ARIES RACING

Len dva týždne po pretekoch na Slovakia Ringu vyštartoval mladý tím ARIES RACING na Masarykov okruh do Brna. Rasťo Mandzák a Tomas Gašperák si tam vyjazdili prvé body do MMSR PAO 2021.

ARIES RACING

Slávny okruh na Morave je už desiatky rokov súčasťou veľkého sveta motoristického športu a každá jeho návšteva prináša pravoverným fanúšikom správny oktánový adrenalín. Pre svoju premiérovú dávku si tentoraz prišli aj pretekári revúckeho tímu ARIES RACING. „Je to nádherný okruh, kde viac záleží na schopnosti pretekára, ako na rýchlosti auta. Odteraz je to jeden z mojich obľúbených okruhov,“ vyznal sa, moravským očarením zasiahnutý, 19-ročný Slovák z Brisbane, Tomas Gašperák.

Brno bolo zaradené aj do kalendára Medzinárodných majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov na okruhoch (MMSR PAO) ako piaty, a záverečný podnik kovidovej sezóny 2021. Pre mladý tím výborná príležitosť získať ostrohy v poctivej konkurencii nabitého štartového poľa. „Pre oboch našich pretekárov to bol iba druhý štart na okruhu s Mazdou MX5, a obaja sa toho zhostili veľmi dobre,“ pochválil Rasťa aj Tomasa šéf tímu, Paľo Cireň. „Škoda, že sme nedostali príležitosť absolvovať voľný meraný tréning a rovno sme nastupovali do kvalifikácie na prvé preteky. Chlapci sa tak hneď pri svojej premiére naostro učili čítať okruh. Bolo to náročné, ale tím ukázal svoju silu a potenciál. V záver víkendu sme potom mohli konštatovať výrazný pokrok vo výkone obidvoch našich jazdcov, čo sa prejavilo aj na ich zlepšených časoch.

ARIES RACING

Skúsenejším pilotom na okruhoch, z tímovej dvojice ARIES RACING, je Tomas Gašperák. Prejavilo sa to aj na trati, kde mladý pretekár dokázal šikovne využiť slipstream za silnejšími autami konkurencie a v druhej kvalifikácii na nedeľňajšie preteky si vybojoval tretie miesto v triede. „V úvode druhých pretekov som využil rýchlosť súperov a v ich závetrí som dokázal zajazdiť najrýchlejšie kolo,“ vraví s úsmevom Gašperák. „Postupne sa mi však vzďaľovali a nedokázal som s našim slabším autom udržať pozíciu.“ Tomas napokon v obidvoch víkendových pretekoch skončil na štvrtom mieste, no pripísal si prvé body do MMSR PAO 2021.

Veľmi pekný výkon predviedol aj Rasťo Mandzák, ktorý jazdil vôbec druhé preteky v kariére na okruhu. „Stále sa iba učím a všetko je pre mňa nové. Aj z toho vyplynulo niekoľko mojich chýb, ktoré ma pripravili o lepší výsledok,“ vysvetľuje Rasťo, ktorý si nevšimol jednu zo žltých vlajok na trati a od športových komisárov dostal penalizáciu. „Bol to pre mňa nesmierne náročný víkend, no ohromne užitočný. Tím odviedol počas víkendu nesmierne obetavú prácu a veľmi nám pomáhal. Osobne mi mimoriadne pomohla možnosť konzultovať jazdu so skúsenejšími kolegami, ktorí mi pomohli pochopiť nástrahy okruhu a získať istotu. To sa prejavilo aj na mojom progrese, keď som sa dokázal postupne zlepšiť približne o osem sekúnd.“ Za tento výkon aj na Rasťa čakali prvé body do slovenského „majstráku“ a pocit dobre vykonanej práce.

ARIES RACING

Mal som naozaj radosť, ako som sledoval zlepšujúce sa časy obidvoch našich pretekárov,“ priznal napokon po pretekoch aj skúsený Paľo Cireň. „Tím celý víkend tvrdo pracoval a spolu sme posúvali naše možnosti. Naše autá boli nastavené podľa pravidiel HistoCupu, čo je trochu odlišné od Eset Cupu. Napriek tomu však Tomas všetkých prekvapil najrýchlejším kolom pretekov a ukázal, že má perspektívu. Chcem sa poďakovať všetkým členom tímu za ich poctivú prácu počas víkendu na Masarykovom okruhu. Rovnako tak aj našim partnerom a fanúšikom. Ak sa všetko podarí, ako by sme chceli, tak najbližšie sa plánujeme znova vrátiť do Brna, kde sa 9. – 10. októbra budú konať preteky HistoCupu.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Standa Hylan, ARIES RACING

Pridaj komentár