PD TEAM PERFORMANTE

Atmosféra na Jankovom vŕšku bola brutálna, vraví Peter Prokopčák

Po svojom výlete do sveta rely, vo Vranove, sa Humenčan znova vrátil na slovenské kopce, aby dokončil rozbehnutú sezónu v Slovenskom kopcovom pohári (SKP). Šance má však stále aj v PD cupe a MSR v slalome.

PD TEAM PERFORMANTE

Jankov vŕšok pri Uhrovci sa stal dejiskom finálových pretekov Slovenského kopcového pohára 2021, ktorý po zrušení niektorých súťažných víkendov, odjazdil v sezóne nakoniec iba štyri podujatia (osem súťažných dní). Pre 33-ročného Humenčana Petra Prokopčáka to bola prakticky prvá kompletná sezóna na slovenských kopcoch, v ktorej však už stihol pozbierať aj niekoľko pekných výsledkov.

Na Jankovom vŕšku som predtým ešte nikdy neštartoval, no veril som, že sa mi aj tu môže podariť slušný výsledok,“ veril si pred štartom šikovný Východniar. „Počul som, že je to pekná trať, no býva dosť šmykľavá a zradná. A to sa aj potvrdilo. Milo ma však prekvapila atmosféra podujatia. Tá bola „brutálna“! Zišlo sa tu množstvo ľudí z rôznych končín a spojením niekoľkých národných šampionátov do jedného víkendu preteky získali poriadne grády,“ uznanlivo prikyvuje Peter.

PD TEAM PERFORMANTE

Na štartovej listine SKP sa strela prakticky celá slovenská špička a Prokopčák musel svoju Hondu Civic Type-R poriadne naháňať, aby udržal nasadené tempo. „Počasie bolo ideálne a vyshli sa mi aj problémy s technikou. Mohol som sa preto naplno koncentrovať na jazdu a poriadne som si to užil,“ pokračuje Humenčan jazdiaci vo farbách PD TEAM PERFORMANTE. „Očakával som, že na novej trati sa budem postupne zlepšovať, ale moje časy sa stále držali v minimálnych rozdieloch. Skúšal som meniť nastavenie a hľadal lepšiu stopu, no príliš to nepomohlo.“ Peter nakoniec v záverečnej jazde druhého súťažného dňa zlepšil svoj čas o približne tri sekundy, ale na lepšie, ako siedme miesto to nestačilo. V sobotu si však polepšil bodmi za piate miesto, čo mu v konečnom súčte pomohlo udržať postavenie v najlepšej štvorici práve skončenej sezóny SKP.

No výsledkovo nemôžem byť príliš spokojný s posledným víkendom, ale inak to považujem za naozaj vydarený víkend,“ vraví Peter. „Stretla sa tu fantastická partia a celý víkend vládla výborná atmosféra. Na trati som sa zasa naučil niečo nové a pochopil, kde sa musím snažiť hľadať zlepšenia. Už len skutočnosť, že som absolvoval celú SKP sezónu je pre mňa úspechom a nevravím o tom, že sa mi podarilo umiestniť v konečnom poradí. Je to super povzbudenie a som rozhodnutý v tomto športe pokračovať. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhajú a podporujú ma v tom.

PD TEAM PERFORMANTE

Kopcová sezóna 2021 síce pre Petra Prokopčáka už skončila, no hneď najbližší víkend pokračuje Humenčan v Cesticiach na podujatí Profituning Cupu (PD cup), kde má stále veľké šance vyhrať triedu 3. Súčasťou podujatia v Cesticiach sú aj siedme preteky MSR v slalome, kde si Prokopčák počína ešte lepšie a s malým náskokom vedie priebežné poradie v triede 3.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, Motorsportmedia.sk

Pridaj komentár