Juraj Varga

Juraj Varga má za sebou shakedown a prológ na Abu Dhabi Desert Challenge

Druhé podujatie svetového seriálu cross country odštartovalo dnes super špeciálkou, čiže prológom. Ten mal za účel „rozohriať“ jazdcov a ich techniku pred zajtrajším „ostrým“ štartom.

Juraj Varga

V priebehu piatka (4.3.2022) čakalo všetkých súťažiacich tradičné administratívne a technické preberanie. Po týchto činnostiach prišiel na rad shakedown, čiže testovacia trať.

Preberania ako aj shakedown dopadli dobre. Na osemdesiat kilometrov vzdialenom shakedowne sme doladili detaily na našej štvorkolke Yamaha Raptor 700R. Zároveň som sa aj ja trochu rozohrial do pretekárskeho tempa. Piesok tu bol strašne biely a dosť ťažko čitateľný. Uvidíme či na takomto povrchu bude aj celá súťaž, to sa necháme prekvapiť. Čo sa týka počasia, trochu sa oteplilo, dnes bolo už 41°C, tak dúfam, že to nebude veľmi stúpať,“ povedal po shakedowne Juraj Varga.

Juraj Varga

V sobotu (5.3.2022) súťaž odštartovala special stage, čiže prológom. Ten bol z dôvodu krátkej trate (iba dva kilometre dĺžka) a z toho vyplývajúcich minimálnych rozdielov, hodnotený osemnásobkom bodov. Juraj v rámci kategórie Quad dojazdil na druhom mieste.

Trať bola nádherná, viedla celá popri mori a ja som si to poriadne užil. Zajtra nás už čaká skorý budíček a po ňom vyrážame na trať. Jej dĺžka je plánovaná viac ako tristosedemdesiat kilometrov, z ktorých je dvestošesťdesiatdva meraných a stodesať prejazdových. V rámci trate nás čakajú nejaké menšie duny, tak sa veľmi teším,“ dodal Juraj Varga po dnešnej super stage.

Juraj Varga

O tom, ako sa bude jedinému slovenskému zástupcovi na podujatí Abu Dhabi Desert Challenge 2022 dariť v prvej etape vás samozrejme budeme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Juraj Varga

Pridaj komentár