Kesko Racing úspešne aj na Ostrej Lúke.

Rožňavský Kesko Racing Team aj na Ostrej Lúke poriadne zaujal a navyše si domov odviezol aj peknú zbierku pohárov.

Kesko Racing

#OPEL Adam

 

Christopher Ondrej, mladý iba sedemnásťročný talentovaný Rožňavčan sa aj v rámci poslednej dvojice pretekov predstavil v spolupráci s vozidlom Opel Adam R2. Nielenže zaujal prítomných divákov dravou jazdou, navyše vyhral všetko čo mohol a veru toho nebolo málo. „Napriek faktu, že trať na Ostrej Lúke som až doposiaľ nepoznal, veľmi sa mi zapáčila a doslova mi sadla. Podarilo sa mi vyhrať po oba dva súťažné dni hodnotenie triedy A do tisícšesťsto, ale aj medzi Juniormi. Moju tohtoročnú sezónu som síce odštartoval až na Dobšinskom kopci, napriek tomu sa mi podarilo vyhrať vo svojej triede všetky preteky, iba v Dobšinej som skončil na druhom mieste, čiže ju celú hodnotím pozitívne. Ďakujem všetkým ktorí ma podporovali, už teraz sa neviem dočkať štartu budúcoročnej sezóny,“ opísal svoje pocity Christopher Ondrej, ktorému sa vďaka už spomínaným umiestneniam podarilo jednoznačne ovládnuť triedu A do tisícšesťsto v rámci tohtoročného slovenského kopcového šampionátu.

Kesko Racing

#SEAT Leon

Aj druhému jazdcovi Kesko Racing Teamu, ktorým bol František Fusko sa darilo výborne. Fero v sobotu v spolupráci s vozidlom Seat Leon Tdi vyhral v hodnotení triedy N do dvoch litrov, pričom mu v skupine N patrila druhá priečka. V nedeľu dojazdil v triede na druhom mieste, umiestnenie v skupine N sa mu podarilo udržať. Po pretekoch na Ostrej Lúke sa nakoniec Fero Fusko môže tešiť aj z druhého miesta v absolútnom poradí šampionátu v rámci triedy N do dvoch litrov, ale aj tretieho v skupine N. „Ostrá Lúka bol pre mňa nový kopec, rovnako ako všetky ostatné v sezóne. Musím ale povedať, že sa mi páčil, je technický, aj keď trochu krátky, čo je škoda. Na druhej strane ale môžeme byť radi, že ho organizátor zaradil do kalendára. So svojím výkonom, ale aj fungovaním auta som spokojný,“ povedal Fero Fusko.

Spokojnosťou, po pretekoch na Ostrej Lúke sa netajil ani manažér Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi: „Nemôžem byť nespokojný. Chalani dosiahli naozaj pekné výsledky, za čo im patrí vďaka. Tá samozrejme patrí aj mechanikom za odvedenú robotu a partnerom tímu za podporu. Bolo to super.“

Kesko Racing Team ešte v tomto roku na tratiach uvidíme. Bude to koncom októbra v rámci Rally Tatry a o dva týždne neskôr na Auto Show 2014.

TS: Kesko Racing, Miro Majláth

Pridaj komentár