Auto Show opäť s jediným víťazom – RUFA Šport Teamom.

Absolútny štvornásobný Majster Slovenska v rally, RUFA Šport Team sa na 5. Auto Show 2014 predstaví aj v tomto roku s dvojicou jazdcov a technikou špecifikácie WRC a R5.

o8c8207

Obaja jazdci, ktorí budú aj v tomto roku reprezentovať slovenský RUFA Šport sa už v rámci podujatia na Slovakia Ringu postavili po dvakrát na najvyšší stupeň pre víťaza. Ak sa vám v tomto momente v mysli vynorili mená Grzegorz Grzyb a Tomáš Kostka, hádate správne.

Grzegorz Grzyb, ktorý sa spoločne so spolujazdcom Robertom Hundlom a slovenským RUFA Šport Teamom stal iba pred necelými dvoma týždňami už po štvrtýkrát slovenským absolútnym Majstrom v rally, sa v rámci jubilejného, čiže 5. ročníka Auto Show 2014 predstaví s vozidlom Ford Fiesta R5. „Počas celej sezóny som bojoval s vozidlom Škoda Fabia S2000, či už to bolo v rámci slovenských, ale aj poľských majstrovstiev. Je to dobré auto, veď sa mi s ním podarilo obhájiť tiutl absolútneho Majstra Slovenska v rally, ale získať aj titul prvého vicemajstra u nás doma, v Poľsku. Ford Fiesta R5 je však novšia technika, s ktorou som štartoval na Auto Show aj v minulom roku a na opätovné stretnutie sa už veľmi teším. Toto záverečné podujatie na Slovensku som si už veľmi obľúbil a aj keď sa koná na pretekárskom okruhu, trať vymyslená organizátorom je vždy perfektne pripravená, náročná a zaujímavá. V minulosti sa mi podarilo Auto Show už dvakrát vyhrať, tak dúfam, že sa mi bude dariť aj v tomto roku,“ vysvetlil Grzegorz Grzyb.

h7p0746-1

Do druhého vozidla Ford Fiesta, v tomto prípadfe však v špecifikácii WRC sa posadí predminuloročný a minuloročný víťaz Auto Show, Tomáš Kostka. Ten si toto podujatie pochvaľoval už v minulosti: „Na Auto Show som štartoval už dvakrát a po oba dva razy sa mi podarilo vyhrať. Musím povedať, že sa mi toto podujatie neskutočne zapáčilo a preto sa sem rád vraciam. Vymyslieť tak náročnú a pritom neskutočne peknú trať v rámci pretekárskeho okruhu bolo niečo geniálne. Trať je naozaj krásna a je z nej cítiť, že jej tvorca má veľký cit nielen pre potreby jazdcov, ale aj súťažných vozidiel. Ja som neskutočne rád, že opäť môžem reprezentovať, v tomto roku už po tretíkrát, slovenský RUFA Šport Team. Je pravda, že počas tohtoročnej sezóny som sa výhradne venoval okruhom, do rally súťaží som sa zapojil iba v spolupráci s RUFA Šport Teamom, konkrétne na Barum Rally a Rally Košice, ale myslím, že na oboch súťažiach sa mi podarilo všetkých presvedčiť, že rally som jazdiť nezabudol. Už dvakrát sa mi podarilo podujatie Auto Show vyhrať absolútne a rovno sa priznávam, že by som tento výkon rád zopakoval aj v tomto roku.“

„V prvom rade som rád, že podujatie Auto Show v tomto roku odštartuje už po piatykrát. Pri jeho vzniku som dúfal, že sa u súťažiacich, ale aj divákov ujme a som rád, že sa tak naozaj aj stalo, keďže takýto typ súťaže na Slovensku v minulosti chýbal. Auto Show každým rokom naberá na kvalite, znásobuje sa počet zahraničných posádok a tímy sa tu snažia prezentovať najnovšou technikou. Teší ma, že nášmu RUFA Šport Teamu sa podarilo všetky doterajšie ročníky vyhrať, ale v rámci Auto Show aj predstaviť ako prvým na Slovensku najnovšiu techniku v podobe WRC a R5 ,s ktorou prichádzame aj teraz. Dúfam, že sa našim jazdcom bude dariť a potešia nielen divákov, ale aj našich partnerov, ktorých v rámci podujatia privítame a bez ktorých by tento šport nebolo možné realizovať, za čo im patrí veľká vďaka a touto formou by sme im radi tiež poďakovali,“ dodal manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman.

Podujatie 5. Auto Show 2014 odštartuje v dňoch 8.- 9.11.2014 v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring, pričom na sobotu 8.11.2014 organizátor pripravil pre súťažiacich nepovinné testovanie, administratívne a technické preberanie, ale aj obhliadku tratí. V nedeľu 9.11.2014 odštartuje samotná súťaž, ktorá pozostáva zo štyroch rýchlostných skäšok. Víťaza jubilejnej 5. Auto Show 2014 sa dozvieme v nedeľu podvečer.

TS: Miro Majláth, Rufa Šport, Foto: autosportfoto.sk

Pridaj komentár