Igor Drotár predstavuje nový kopcový špeciál!

Prešovčan Igor Drotár má pred sebou bohatú nádielku súťaží rally, ako aj pretekov do vrchu. Prvá rally štartuje už budúci víkend v maďarskom Egri, zatiaľ čo prvý kopec v Rechbergu koncom apríla. Práve v rámci pretekov do vrchu predstavuje nový špeciál: Mitsubishi Lancer 05 z dielne špecialistu Davida Komáreka.

Igor Drotár PAV

 

Minulý týždeň predstavili Drotárovci vozidlo Citroën DS3 WRC, s ktorým odštartujú v slovenskom rally šampionáte. Na Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu vymieňa Igor špeciál Škoda Fabia za Mitsubishi Lancer 05, postavený na základoch Mitsubishi Lancer WRC. S týmto strojom má však máločo spoločné; karoséria, motor aj pohon všetkých kolies síce pochádzajú z WRC, no všetko je upravené na kopcové preteky. Pozrime si základné parametre: 2,0 l preplňovaný agregát, hmotnosť 990 kg, max. výkon 700 ks, max. krútiaci moment 850 Nm, 6-stupňová sekvenčná prevodovka.
Slovo má Igor: „Naše nové vozidlo Mitsubishi Lancer 05 pochádza z dielne špecialistu Komvet Davida Komáreka, ktorý je zároveň šéfinžinierom firmy. Už roky sa zaoberá vývojom takýchto áut a navyše vlastní licenciu FIA na výrobu špeciálov. Poznám ho veľmi dobre a je to naslovo vzatý odborník. Jeho autá sú absolútnymi špičkami; splnil sa mi tak ďalší sen. Auto je postavené na základoch Mitsubishi Lancer WRC, no je kompletne prerobené na kopcové preteky. Odjazdíme s ním slovenský šampionát a verím, že aj niektoré európske podujatia. Naše ambície sú jasné: pokúsiť sa zopakovať náš minuloročný výsledok – titul absolútnych majstrov Slovenska, ako aj titul v triede najvýkonnejších kapotovaných vozidiel E1+2000. Na našu predošlú Škodu Fabia – kopcovú aj rally – spomíname len v najlepšom a ďakujeme firme Profiko za skvelú spoluprácu.“
Igor Drotár ide opäť naplno. Osedláva fantastické stroje, ako Citroën DS3 WRC a Mitsubishi Lancer 05 od Komvetu. Čo dokáže práve s druhým menovaným, uvidíme na rakúskom Rechbergu 24. a 25. apríla.

Igor Drotár

Bodka na záver: Igor Drotár s Vladom Bánocim otvorili v stredu 18. marca výstavu odhaľujúcu bohatú históriu prešovského motoristického športu. Návštevníkom priblíži mnohých prešovských pretekárov, ale aj dobové artefakty, nádherné pretekárske motocykle, krásne Žiguli Group B tímu BADRO – Bánoci a Drotár a množstvo iného. Výstavu si môžete pozrieť v týchto dňoch, v Športovej hale mesta Prešov.

Zdroj: Martin Trenkler / RPM

Pridaj komentár