Dobšinský kopec 2015 tri mesiace pred štartom.

V polovici mesiaca júl sa aj v tomto roku zrak všetkých motoristických fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj celej Európy opäť uprie na mesto Dobšiná. Dôvodom je podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015.

Dobšinský kopec 2015

Dobšinský kopec má nielen viac ako tridsať ročnú históriu, ale je už tri roky zaradený do seriálu majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. V roku 2015 odštartuje v rámci tohto seriálu už štvrtýkrát. Organizačnému výboru sa tu podarilo, aj vďaka dlhoročnej tradícii s prípravami tohto podujatia v minulosti, pripraviť európsky Dobšinský kopec perfektne už na prvýkrát, čoho dôkazom bolo aj veľmi kladné hodnotenie od FIA.

Teraz síce do štartu Dobšinského kopca 2015 ostávajú ešte stále tri mesiace, napriek tomu organizačný výbor už pekne pomaly, ale o to poctivejšie plní všetky body podrobného harmonogramu úloh. Kontrolu plnenia jednotlivých úloh samozrejme pozorne kontroluje riaditeľ Dobšinského kopca, Marcel Kollárik.

Marcel, prípravy Dobšinského kopca 2015 sú predpokladám v plnom prúde. Do štartu ostávajú tri mesiace, čo sa na jednej strane zdá ešte hromada času, na druhej strane, v rámci organizácie veľkého motoristického podujatia, je toho času už naozaj veľmi málo.

Marcel Kollárik: „Samozrejme, prípravy sú v plnom prúde. Nad postupným plnením všetkých úloh pozorne bdie Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná, ktorý je zároveň aj predsedom organizačného výboru. Času je už naozaj veľmi málo a tri mesiace preletia skôr ako si vôbec stihneme všimnúť. Našťastie v Dobšinej máme už dlho vytvorený organizačný tím, ktorého členovia presne vedia, v ktorom okamihu má kto čo zabezpečiť. Mne potom stačí už iba kontrolovať jednotlivé úlohy a zasiahnuť iba v prípade, ak voľačo pokrivkáva. Som fakt rád, že mám takých dobrých spolupracovníkov a všetkým patrí moje veľké ďakujem.“

Ferrari 308 Dino

Ako sme sa práve dozvedeli, predsedom organizačného výboru podujatia Dobšinský kopec 2015 je primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák. Samozrejme naša ďalšia otázka okolo príprav smerovala práve naňho.

Janko, ako nás práve informoval Marcel Kollárik, prípravy sú rozbehnuté už naplno. Vieme konkretizovať na čom práve teraz organizačný výbor pracuje ?

Ján Slovák: „Samozrejme, prvoradé sú u nás vždy povolenia na uzavretie ciest od jednotlivých štátnych organizácií. Tu, aj vďaka dlhoročnej histórii našťastie problémy nemáme. V tomto období nám na FIA schvaľujú Zvláštne ustanovenia k pretekom, my tu v Dobšinej navyše pripravujeme propagačný materiál k pretekom, dopĺňame bannery, pripravujeme atraktívne vecné ceny pre víťazov. Upresňujeme program samotných pretekov, ale aj kultúrny program, ktorý bude opäť v Dobšinej na námestí počas piatkového, ale aj sobotného večera. V minulých rokoch, myslím si, že sme nasadili latku poriadne vysoko a preto aj teraz musí byť všetko perfektné.“

GPstore Racing Team

Všetci vieme, že na Dobšinskom kopci je spoluorganizátorom podujatia aj mesto Dobšiná.

Ján Slovák: „Nielen ja, ale aj mesto Dobšiná sme sa každý rok snažili všemožne pomáhať tomuto vrcholnému podujatiu. Inak to nie je ani teraz. Môžem potvrdiť, že celé mestské zastupiteľstvo si dobre uvedomuje, čo preteky automobilov do vrchu, ale aj zimná rally súťaž Dobšinská zima, pre tak malé mesto, akým je Dobšiná znamenajú.“

Spomínal si Dobšinskú zimu. Práve v čase jej konania tohto roku napadlo v Dobšinej neskutočné množstvo snehu, ktorý možno narobil nejakú šarapatu. Bude treba na samotnej trati niečo opravovať, alebo sa jej táto kalamita vyhla?

Ján Slovák: „Čo sa týka samotnej trati, tá je v absolútnom poriadku. V týchto dňoch rokujeme so Slovenskou správou ciest o určitých možnostiach pri doplnení zvodidiel v niektorých úsekoch, ktoré je potrebné doplniť aj z dôvodu bezpečnosti civilnej cestnej premávky. Dúfam, že aj tento rok sa nám opäť podarí na maximum zaplniť štartovú listinu a všetci si dosýta a hlavne bez problémov užijeme krásne preteky.“

Organizačnému výboru podujatia Dobšinský kopec 2015 prajeme veľa úspechov pri príprave výnimočného motoristického podujatia a ďakujeme za rozhovor.

Zdroj: Miro Majláth, Foto: forzaferrari.sk

Pridaj komentár