Výborné výkony Slovak National Hill Climb Teamu

Bratislavský Slovak National Hill Climb Team dosiahol v rámci prvých troch podujatí Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015 na popredné priečky.

Slovak National Hill Climb Team

Trojica jazdcov, Peter Ambrúz, Peter Jureňa a Peter Florek odštartovali sezónu kopcových majstrovstiev v rakúskom Rechbergu. Úvodné podujatie začalo smutne, keď sa na kopci v Rechbergu zabil český jazdec Otakar Krámský. Napriek tomu, že sa takéto udalosti niekedy motoristickému športu nevyhnú, táto správa samozrejme dosť zamávala psychikou trojice jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu. „Robíme šport ktorému sa občas takéto udalosti nevyhnú a svojim spôsobom sme na to pripravení, aj tak to poriadne zamávalo s našou psychikou, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na jednotlivých výkonoch. Napriek tomu sa Petrovi Jureňovi na Mitsubishi Lancer EVO IX sa podarilo vyhrať skupinu A a dojazdiť na štvrtom mieste celkového poradia, mne s Vauxhallom Vectra ST na piatom a zároveň vyhrať svoju triedu a Petrovi Florekovi pri debute s Nissanom 350 Z patrila deviata priečka, čiže nebolo to až také zlé. S výkonom našich jazdcov som spokojný, aj keď sme z Rechbergu odchádzali všetci veľmi smutní,“ opísal Rechberg Rennen Peter Ambrúz, jazdec a zároveň manažér Slovak National Hill Climb Teamu.

Slovak National Hill Climb Team

Už o dva týždne po Rechbergu sa Slovak National Hill Climb Team presťahoval na druhé kolo slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu, tentoraz v poľskej Zaluži. Sem však cestovala iba dvojica jazdcov tímu, keďže Peter Florek sa z rodinno-pracovnej zaneprázdnenosti týchto pretekov nezúčastnil. V sobotu zo zvyšnej dvojice dopadol lepšie Peter Jureňa, ktorému v cieli patrilo štvrté miesto celkového slovenského poradia, Peter Ambrúz dojazdil v tesnom závese za ním, na piatom mieste. V nedeľu sa obom darilo ešte lepšie, keď Jureňovi patrila tretia priečka, čiže bronz v absolútnom poradí a štvrté miesto obsadil Ambrúz. Ten si rovnako ako Jureňa v skupine A, pripísal rovnako po oba dva dni víťazstvo v triede E1 do dvoch litrov. „V Zaluži to bolo lepšie. Inak sme nastavili prevodovku a išlo sa mi lepšie. Ešte stále to však nebolo to, čo som od auta očakával. Čo sa umiestnení týka, bol som spokojný aj s Petrovým výkonom a v podstate aj s mojim,“ zhodnotil poľské preteky Peter Ambrúz.

Slovak National Hill Climb Team

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015 sa konalo už na domácej pôde, v Ožďanoch. Na štart sa tu postavilo kompletné trio jazdcov Slovakia National Hill Climb Teamu, pričom v sobotu sa podarilo Petrovi Ambrúzovi vybojovať tretie miesto absolútneho poradia. „Neskutočný deň. V piatok sa nám podarilo spolu s Petrom Jureňom nastaviť po roku a pol, alebo dvoch rokoch vývoja moje auto. Hneď na štarte som vedel, že to bude dobré, auto sa jednoducho odlepilo a išlo perfektne. To bol základ úspechu. Čo ma však dosť prekvapilo, na slovenské pomery prišlo množstvo divákov,“ vysvetlil bronzový Peter Ambrúz v cieli. Petrovi Jureňovi v sobotňajších pretekoch patrilo nakoniec štvrté miesto a Petrovi Florekovi siedme. Nedeľné preteky dopadli pre Slovak National Hill Climb Team rovnako dobre ako sobotňajšie, pričom Jureňa dojazdil piaty, navyše si po oba dva dni pripísal víťazstvo v skupine A. Peter Ambrúz skončil šiesty a Petrovi Florekovi patrila po dvoch súťažných jazdách ôsma priečka absolútneho poradia.

Slovak National Hill Climb Team pripravuje na ďalšie preteky, čiže štvrté kolo slovenského kopcového šampionátu, ktoré sa bude konať na Jahodnej pre priaznivcov motoristického športu jedno malé prekvapenie. Tým by mal byť štart Petra Jureňu s vozidlom Ford Escort Cosworth. Či však Slovak National Hill Climb Team stihne pripraviť toto nádherné vozidlo sa dozvieme až tesne pred podujatím Moris Cup Jahodná.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár